На виконання депутатських повноважень буде дорозподілено ще близько 350 тисяч гривень на потреби громади

Першим питанням, яке розглянули депутати Сумської обласної ради на засіданні постійної комісії з питань бюджету, соціально-економічного розвитку, інвестиційної політики, міжнародного та міжрегіонального співробітництва, стосувалося змін до дохідної та видаткової частин обласного бюджету на 2017 рік у частині міжбюджетних трансферів.

Як проінформувала директор Департаменту фінансів ОДА Олена Батраченко, зміни стосуються коштів, спрямованих на капітальний ремонт частини громадсько-побутового корпусу Конотопського професійного аграрного ліцею та перерозподілу обсягу субвенції за комунальні послуги підприємствам, які їх надають громадянам, для погашення різниці між фактичними затратами і тарифами, що затверджуються чи погоджуються органами державної влади чи місцевого самоврядування.

Депутати ознайомилися з проектом звіту про виконання обласного бюджету Сумської області за І півріччя. Зокрема в інформації зазначається, що за звітний період до бюджету надійшло 3 701 161,8 тис. грн., з них до загального фонду – 3 388 842,9 тис. грн. (59,9 відсотка до затверджених обсягів на рік), спеціального фонду – 312 318,9 тис. грн. (91,2 відсотка).

Голова постійної комісії Микола Березін, заслухавши фінансистів, зауважив, що варто до проблеми наповнення бюджету підходити  предметніше, а відтак зробити детальний аналіз у розрізі міст, районів, ОТГ, щоб подивитися, хто виконує планові показники, а хто пасе задніх.

- Пропоную аутсайдерів заслухати на засіданні комісії, сесії обласної ради, - наголосив Микола Якович. Як показує практика, деякі громади постійно ходять з простягнутою рукою, просячи кошти на погашення боргів з зарплати, на придбання ліків, ремонти шкіл і доріг тощо, а в самих гроші буквально лежать під ногами. Їх на власні потреби просто треба навчитися заробляти.

- Ми повинні допомагати і підтримувати насамперед комунальні підприємства обласної ради, - сказав депутат Олександр Стрельченко.

Це зауваження прозвучало в унісон виступу директора КПОР «Навчально-виробничий комбінат» Петра Кидименка, який нещодавно очолив його і провів незалежний аудит. З’ясувалося, що комбінат має 600 тисяч грн. збитків, застарілу матеріально-технічну базу. У жовтні комунальному підприємству минає 55 років, але останні 30 з них жодним чином не відбувалося ніякого оновлення.

За пропозицією Миколи Березіна, депутати прийняли рішення рекомендувати ОДА, управлінню майном облради проаналізувати ситуацію, що склалася на комбінаті, розглянути можливість фінансової допомоги на ремонт приміщення тощо, а також направити в правоохоронні органи матеріали щодо можливих зловживань попереднім керівництвом.

Члени комісії підтримали звернення колег про виділення коштів на виконання депутатських повноважень. Буде розподілено ще близько 350 тисяч гривень на потреби громадян області.

Серед інших, але не менш важливих питань, народні обранці розглянули ситуацію, що склалася у Миропільській територіальній громаді. Як відомо, після літньої стихії місцеві аграрії втратили 65 відсотків посівних площ. У результаті відбувається скорочення виробництв, працівників. Домогосподарства миропільців потребують й іншої допомоги. Депутати взяли це питання під контроль.

Також читайте:

Останнє оновлення на Середа, 30 серпня 2017, 15:37

Увага!

17 серпня о 10.00 (каб.29) відбудеться засідання постійної комісії з питань бюджету, соціально-економічного розвитку, інвестиційної політики, міжнародного та міжрегіонального співробітництва.

Електронні петиції

Документи облради

youtube twitter facebook google plus