Члени координаційної ради обговорили питання надання учасникам АТО земельних ділянок

«Необхідно зобов'язати голів райдержадміністрацій сформувати черговість заяв учасників АТО, які претендують на земельну ділянку. Кожен сільський голова та голова районної чи міської адміністрації має знати де для цього є вільні землі. Тож очільників місцевих органів влади потрібно залучати до цього процесу, - це дасть можливість швидше та раціональніше провести роботу з виділення земельних ділянок», - таку думку під час засідання координаційної ради висловили перший заступник голови Сумської обласної ради Анатолій Річкаль та заступник голови Сумської обласної ради Тетяна Головко.

Засідання відбулося 4 серпня. На розгляд координаційної ради були винесені 2 питання, що стосувалися прав учасників АТО на отримання земельних ділянок.

Минулого тижня уряд ухвалив постанову «Стратегія раціонального управління землями сільськогосподарського призначення». Відтепер державні землі сільськогосподарського призначення будуть передаватися в оренду виключно через земельні аукціони. Окрім цього, обмежується можливість безоплатної приватизації землі. Перевагу у набутті ріллі через безоплатну приватизацію матимуть учасники АТО.

«Документ закріплює право бійців АТО на пріоритетне отримання ділянок, тоді як раніше вони прирівнювалися до інших соціальних категорій. Зараз нам потрібно всіма можливими шляхами забезпечити їх земельними ділянками. Без допомоги місцевих органів самоврядування швидко та ефективно це зробити не вдасться. Необхідно вже сьогодні починати координувати спільні дії для подальшої роботи у цьому напрямку», - наголосила Тетяна Головко.

Члени ради обговорили можливості введення додаткового механізму на пришвидшення процесу отримання землі учасникам антитерористичної операції.

Начальник головного управління Держгеокадастру  у Сумській області Наталія Усик надала ґрунтовні відповіді на запитання присутніх щодо проблемних питань в земельних відносинах і реалізації прав на землю. За словами Наталії Андріївни, наразі управління Держгеокадастру працює в режимі максимального сприяння учасникам АТО та членам сімей загиблих воїнів у реалізації їхнього конституційного права на отримання землі.

«Ми готові забезпечити всіх воїнів АТО земельними ділянками, але в порядку черговості заяв», - зазначила вона.

У результаті засідання члени координаційної ради вирішили рекомендувати головам міських, районних та сільських рад забезпечити контроль за веденням списків обліку учасників АТО, у тому числі хто із них уже скористувався правом на отримання земельної ділянки та вести порядок черговості заяв на місцях, що значно пришвидшить роботу головного управління Держгеокадастру в Сумській області. Також було прийнято рішення підготувати лист за підписом голови Сумської ОДА, голови координаційної ради та її членів до райдержадміністрацій та міських рад щодо сприяння у допомозі групі Держгеокадастру у частині встановлення та виявлення вільних земельних ділянок.

Члени Координаційної ради дійшли спільної позиції щодо необхідності проведення серйозної роботи із цього питання.

Також читайте:

Останнє оновлення на Понеділок, 07 серпня 2017, 10:53

18.07.2018 року о 10.00 годині у приміщенні обласної ради (2 поверх, кімната 29) відбудеться засідання постійної комісії обласної ради з питань бюджету, соціально-економічного розвитку, інвестиційної політики, міжнародного та міжрегіонального співробітництва.

Електронні петиції

Документи облради

youtube twitter facebook google plus