Перевірка ефективного використання сільськогосподарських земель в області – триватиме!

«Одне з найголовніших завдань народних обранців – наповнення обласного бюджету,  - заявив очільник обласних парламентарів Володимир Токар на нараді за участі керівників Сумщини та членів робочої групи обласної ради з перевірити доцільності й ефективності використання в області сільськогосподарських земель. – Ми вишукуємо для цього різні резерви, один з яких – плата за землю. Створена нами робоча група й має перевірити, як ця справа просувається в районах».

Голова обласної ради запропонував створити в кожному районі подібні робочі органи під орудою представників обласної ради, аби зрештою добитися головного - плата за землю має сплачуватися регулярно, в повному обсязі, тим самим наповнюючи бюджет.

Далі Володимир Миколайович подякував усім  членам робочої групи за об’єктивну і принципову позицію при вивченні питання. А також обурився фактом, який стався 27 липня у Буринському районі.

-  Я вже звернувся до правоохоронних органів, які мають оцінити хуліганські дії осіб, що скоїли напад, в тому числі й депутата обласної ради Віктора Ладухи.

Про ту подію детально розповів голова комісії з питань бюджету обласної ради Микола Березін, коли під час візиту робочої групи у складі депутатів, працівників виконавчого апарату обласної ради та фахівців земельної галузі до Буринщини, група невідомих осіб скоїла на них напад.

- Ми інспектували землі у Слобідській сільській раді Буринського району, коли невідомі особи на п’яти автомобілях заблокували нас на дорозі, погрожували, закидали яйцями та облили зеленкою.

Микола Березін висловив припущення, що хтось дуже не хоче, аби громадськість дізналася, чому Буринський район має такі мізерні надходження від сплати податків за  землю. І в той же час районні установи стоять з простягнутою рукою, аби придбати дрова, підготувати соцоб’єкти до зими. Не виконується й закон України, яким передбачено виділення землі учасникам АТО. Сільські ради мотивують це тим, що вільних земель у них немає.

Усі виступаючі – перший заступник і заступник голови обласної ради Анатолій Річкаль і Тетяна Головко, перший заступник голови ОДА Олександр Марченко, депутат обласної ради Валерій Толбатов та інші – зійшлися на думці, що земля для Сумщини – один  з найголовніших ресурсів наповнення обласної казни, але, на превеликий жаль, на її експлуатації «чорного золота» наживаються окремі особи чи сільгоспхолдінги.

- Мешканці залежні від, не побоюсь цього слова, сучасних поміщиків. Це проблема – і її слід вирішувати спільно обласній і районній влада, правоохоронним органам, громадам, - наголосив  Олександр Марченко. Він підтримав ідею негайно скликати розширену селекторну нараду зацікавлених сторін.

Учасники наради переконані, що правоохоронні органи уже найближчим часом дадуть об’єктивну правову оцінку хуліганським діям у Бурині, які ведуть тільки до дестабілізації у прифронтовій області. А тим часом робоча група обласної ради продовжить перевіряти доцільність й ефективність використання сільськогосподарських земель в інших районах області.

- Ми маємо ретельно відпрацювати методику нормативно-грошової оцінки землі, - резюмував Микола Березін.

 

Останнє оновлення на Понеділок, 31 липня 2017, 16:02

18.07.2018 року о 10.00 годині у приміщенні обласної ради (2 поверх, кімната 29) відбудеться засідання постійної комісії обласної ради з питань бюджету, соціально-економічного розвитку, інвестиційної політики, міжнародного та міжрегіонального співробітництва.

Електронні петиції

Документи облради

youtube twitter facebook google plus