Завдання служби зайнятості Сумщини – якнайшвидше знайти та запропонувати учаснику АТО гідну роботу

«Завдання служби зайнятості Сумщини – якнайшвидше знайти та запропонувати учаснику АТО гідну роботу із достойною заробітною платою, підтримати необхідність удосконалення співпраці працівників центрів зайнятості з військкоматами. Ми змогли якісно побудувати нашу спільну роботу – це значно спростило напружену ситуацію стосовно працевлаштування колишніх військових», - заявив Володимир Підлісний.

Всього за період дії антитерористичної операції скористалися послугами служби зайнятості області 2254 учасника АТО. Працевлаштовано з допомогою центрів зайнятості 673 особи, 50 безробітних з числа учасників АТО отримали одноразову допомогу, пройшли професійне навчання 123 чоловіки, брали участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру 244 особи. Прийнято на військову службу за контрактом 168 осіб з числа колишніх учасників АТО. На Сумщині використано коштів на їх матеріальне забезпечення 47,8 млн. грн. Це кошти загальнодержавного соціального страхування на випадок безробіття.

Сьогодні на обліку в центрах зайнятості перебуває 536 учасників АТО.

За віком: 45% - до 35 років, 38% - 35-44 років, 16% - 45-60 років.

За освітою: 32 % - вища, базова та неповна вища освіта, 56% - закінчили  професійно-технічні навчальні заклади; 12% - із середньою освітою.

Раніше працювали: 241 - державними службовцями, керівниками, менеджерами; 140 – працівниками сфери торгівлі та послуг; 67 – робітниками з обслуговування технологічного устаткування; 32 – кваліфікованими робітниками з інструментом; 28 – фахівцями (інженер-електронік, режисер, інженер-конструктор); 10 – займали посади, які не потребують спеціальної підготовки.

Середній розмір допомоги по безробіттю даної категорії громадян склав 3475 грн., 240 осіб отримують допомогу по безробіттю в розмірі 4000 грн. і вище.

«Не надто високий рівень працевлаштування даної категорії громадян обумовлений низьким рівнем заробітної плати за більшістю вакансій, які пропонує роботодавець. Половина актуальних вакансій, наприклад, на сьогодні пропонується із заробітною платою 3200 грн.», - говорить В.Підлісний.

Зміни на ринку праці у першому півріччі 2017 року вражають. Значно збільшився відсоток безробітних чоловіків (за рахунок реорганізації у 2016 році сфери державного управління і оборони). Зменшився відсоток молоді до 35 років (молоді люди більш мобільні, шукають роботу з вищою заробітною платою). Збільшився відсоток осіб 45+, що ускладнює їх працевлаштування, адже, не секрет, роботодавець віддає перевагу більш молодим працівникам.

Також читайте:

Останнє оновлення на Вівторок, 25 липня 2017, 09:46

Електронні петиції

Документи облради

youtube twitter facebook google plus