В обласній раді обговорили земельні питання та надання ділянок учасникам АТО

Голова обласної ради Володимир Токар, його заступник Тетяна Головко, керівник Головного управління Держгеокадастру в Сумській області Наталія Усик і директор Департаменту екології та охорони природних ресурсів ОДА Ігор Кривозуб провели сьогодні робочу нараду. Вони обговорили Постанову Кабінету Міністрів України № 413 від 7 червня поточного року, згідно з якою затверджено Стратегію удосконалення управління в сфері використання та охорони земель сільськогосподарського призначення державної власності та розпорядження ними.

У документі йдеться, що на сьогодні існує нагальна потреба у визначенні ефективного механізму управління у сфері використання та охорони земель сільськогосподарського призначення державної власності, запобігання зловживанням, недопущення соціальної напруги у цій сфері.

Метою стратегії є створення сучасної, прозорої і дієвої системи управління у цій сфері, спрямованої на забезпечення захисту інтересів суспільства (насамперед учасників антитерористичної операції), територіальних громад та держави, а також раціонального та ефективного функціонування сільськогосподарських регіонів з урахуванням потреб розвитку населених пунктів, запобігання деградації земель, необхідності забезпечення продовольчої безпеки держави.

Серед завдань Стратегії – підвищення рівня прозорості та публічності під час формування та реалізації державної земельної політики, підвищення рівня обізнаності населення, землевласників і землекористувачів щодо проблем деградації земель та сталого землекористування й інші.

У процесі обговорення Стратегії було піднято питання стосовно надання земельних ділянок учасникам бойових дій, які брали участь у антитерористичної операції та сім’ям загиблих.  Зійшлися на думці, що треба запровадити механізм обліку учасників АТО, де чітко буде видно, хто бажає отримати землю.

Володимир Токар запропонував підключити до цього питання керівників районів, аби вони поставили завдання відповідним структурам на місцях і зробили повний та детальний реєстр усіх учасників АТО, хто претендує на землю. «РДА мають стати своєрідними координаторами дій. Далі інформація надходитиме до обласної координаційної ради та Держгеокадастру в Сумській області. Це значно полегшить роботу і впорядкує діяльність у цьому напрямку», - зазначив голова обласної ради.

Тож було вирішено у найближчі тижні обговорити це питання з головами РДА та районних рад.

Щодо зареєстрованих заяв від учасників АТО, то Наталія Усик зазначила, що по видачі ділянок на ведення особистого селянського господарства Сумщина посідає 9 місце в Україні.

Учасники наради обговорили й інші питання, що стосуються земель Сумщини.

Електронні петиції

Документи облради

youtube twitter facebook google plus