Микола Березін надав свої пропозиції в рамках змін до Перспективного плану громад Сумської області

На останньому пленарному засіданні сесії обласної ради, на якій приймалося рішення щодо змін до Перспективного плану громад Сумської області, виступив депутат обласної ради, голова бюджетної комісії Микола Березін.

«Навіть в сім´ї, чи на виробництві, якщо проводяться зміни, – це робиться заради досягнення поставленої мети, яку неможливо досягти, чи ліквідувати наявними методами. Що можна говорити про ефективність реформ в сфері місцевого самоврядування без визначених проблем та поставлених очікуваних результатів? Що ми хочемо та можемо досягти завдяки створенню об’єднаних територіальних громад?», - задається питанням обласний обранець.

І зазначає, що проблеми в області мають місце. «Це, перш за все, одна з найгірших в Україні демографічна ситуація, особливо в селах, де коефіцієнт вибуття населення перевищує середньоукраїнський більше, ніж у 2 рази. Це також стосується зростання цін на послуги та продукти харчування, низьких доходів жителів області. Перелік проблем можна подовжувати, але від цього їх менше не стане. Потрібно їх вивчити, намітити заходи по їх усуненню в кожній ОТГ, районі, місті», - наголосив Микола Березін.

Тому попросив прийняти його пропозиції, як протокольні доручення, та направити їх органам місцевого самоврядування, обласній раді та облдержадміністрації для опрацювання.

1. При затвердженні проекту перспективного плану добровільного об´єднання територіальних громад Сумської обласної радою у рішенні від 25.06.2015 п.4 передбачено: «Доручити обласній державній адміністрації і Офісу реформ підготувати і подати обласній раді паспорти об’єднаних територіальних громад (ОТГ) за показниками, розробленими постійною комісією з питань бюджету, соціально-економічного розвитку, інвестиційної політики, міжнародного та міжрегіонального співробітництва та надати коефіцієнти їх спроможності».
ПК розробила паспорти, які направлені для виконання. Паспорти підготовлені, але не в повному обсязі.
Рішення обласної ради необхідно терміново виконати в повному обсязі.

2. При розробці проектів прогнозу соціального та економічного розвитку області, міст, районів, ОТГ на 2018 – 2022 роки взяти за основу проблеми та резерви ОТГ, районів, міст, зазначені в паспортах соціально-економічного розвитку, в районних та міських програмах.
Відповідальні: облдержадміністрація та обласна рада.

3. Вирішити питання фінансування районних рад, структурних підрозділів, що залишились в них (об’єкти охорони здоров´я, спорту, управління та ін.).
Відповідальні: облдержадміністрація та обласна рада.

4. Підготувати Положення та прийняти на сесії обласної ради, де керуючись Законами України, передбачити вимоги до підготовки галузевих програм, програми соціально-економічного розвитку, бюджету, організацію їх виконання та контролю, де передбачити взаємодію, відповідальність, права та обов’язки обласної ради, обласної державної адміністрації, районних рад, міст та об’єднаних територіальних громад.
Відповідальні: обласна рада.

Контроль за виконанням даного протокольного доручення покласти на постійну комісію з питань бюджету, соціально-економічного розвитку, інвестиційної політики, міжнародного та міжрегіонального співробітництва.

 Також читайте:

Увага!

17 серпня о 10.00 (каб.29) відбудеться засідання постійної комісії з питань бюджету, соціально-економічного розвитку, інвестиційної політики, міжнародного та міжрегіонального співробітництва.

Електронні петиції

Документи облради

youtube twitter facebook google plus