Тетяна Головко взяла участь у святкуванні Дня Конотопської битви

8 липня у с. Шаповалівка Конотопського району Сумщина відзначила 358 річницю перемоги в Конотопській битві, яка була одним із ключових епізодів російсько-української війни 1658-1659 років.

Війська гетьмана Івана Виговського за підтримки військ Кримського ханату змогли відбити атаки московських загарбників і довели, що Україна має право претендувати на самостійність і незалежність.

Святкові заходи розпочались біля пам’ятника «Шаблі», що знаходиться на в’їзді в село. Сюди з’їхалися представники обласної та районної влади, громадськості, політичних сил, духовенства. Серед почесних гостей – голова кримсько-татарського Меджлісу, депутат Верховної Ради України  Рефат Чубаров.

Усіх присутніх зі святом привітали заступник голови обласних парламентарів Тетяна Головко та заступник голови Сумської обласної державної адміністрації Микола Подопригора.

За словами Тетяни Головко, те, що в селі Шаповалівка встановлена шабля, – є символічним. Бо саме на цьому місці кувалася слава української зброї. А відтак, і сила українського народу, спрага до своєї незалежності. «Гетьмани України хотіли скинути чуже ярмо, дати свободу народу. Але і тоді, – 358 років тому, і сьогодні, українці показали справжній патріотизм, і, не жаліючи, віддавали й віддають своє життя за свободу України. Ми повинні пам’ятати кожну свою перемогу і кожне випробування. Я закликаю вшанувати пам’ять усіх воїнів, загиблих на полі Конотопської битви і тих, хто, на жаль, загинув нині на Сході країни», - наголосила Тетяна Головко під час інтерв’ю обласним та місцевим каналам.

Перед присутніми виступив депутат обласної ради, учасник АТО Едуард Пінчук. «У день річниці Конотопської битви хочу сказати, що завдяки цінностям, які ми сповідуємо, дивлячись в минуле, ми починаємо розуміти, за які чесноти боролись наші предки і, сподіваюся, сповна засвоїмо уроки історії. Наш народ є патріотичним, любить свою країну, тому і сьогодні не піддається на провокації, а відстоює свою свободу і незалежність», - сказав Єдуард Пінчук.

На знак пошани і вираження глибокої вдячності полеглим у битві, офіційні особи та представники громадськості поклали квіти до пам’ятного знаку і святковою ходою вирушили до центру села. Представники духовенства провели біля комплексної пам’ятки «Козацька Могила» заупокійну літію за загиблими у Конотопській битві воїнами. Урочистості завершились у центральному сквері біля пам’ятника гетьману Івану Виговському.

Тут розпочалася святкова програма «Козацькому роду нема переводу» з виступами кращих вокальних та хореографічних колективів художньої самодіяльності Сумщини. Під час урочистого відкриття програми Тетяна Головко вручила Почесну грамоту Сумської обласної ради голові Конотопської районної ради Анатолію Бочрчуку.

Поряд зі сценою гостинно зустрічало відвідувачів і усіх охочих містечко майстрів. Кожен район представляв себе тут окремими куренями, котрі відтворювали побут справжніх українських осель, прикрашених мистецькими виробами народних умільців. На виставці-ярмарку демонструвалися вироби найрізноманітнішої направленості: вишивка, гончарство, ткацтво, лозоплетіння, різьбярство та ін. Бажаючі могли придбати собі пам’ятні сувеніри й продегустувати справжню українську кухню, стравами якої радо пригощали в куренях, як і пересічних  гостей, так і посадовців.

Охочі ж більше довідатися про історію і культуру давнини могли завітати до музею під відкритим небом «І оживає козацька сива давнина» та прийняти участь у «козацьких забавах». Інсталяція «Як сонце, сяє оберіг любові, волі і життя» здивувала оригінальністю та свіжим поглядом на мистецтво. Тож така яскрава патріотична концертна програма байдужим не залишила нікого.

Оголошення

22 червня 2018 року об 11.00 у Кролевецькому районі відбудеться виїзне засідання постійної комісії Сумської обласної ради сьомого скликання з питань розвитку сільських територій, соціального захисту населення, переміщених осіб, учасників АТО та членів їх сімей, охорони здоров’я, материнства та дитинства з порядком денним:

1. Про забезпечення твердим паливом та відшкодування витрат за пільговий проїзд учасників антитерористичної операції.
2. Про стан реформування галузі охорони здоров’я в Кролевецькому районі.

Електронні петиції

Документи облради

youtube twitter facebook google plus