Яскраве, цікаве та колоритне свято Івана Купала традиційно пройшло у смт.Недригайлів

Щороку цього дня наші земляки з усіх куточків України поспішають на берег Сули, аби разом відзначити одне з головних свят календаря слов'янських народів – величне Купальське свято.

Воно співпадає з Різдвом Івана Хрестителя і з найдавніших часів відоме у слов'ян як свято Сонця, зеленої косовиці і зрілості літа, є одним із чотирьох головних свят сонячного календаря.

Саме в цей час літнє сонце приходить до зеніту і надає всьому живому надзвичайної сили і родючості. Три головні символи Івана Купала – вогонь, вода і трави. У це свято вони набувають магічної сили, можуть очистити душу людини від гріхів і омолодити тіло.

В ніч напередодні Івана Купали збирають трави і квіти, плетуть вінки, прикрашають зеленню домівки, розпалюють вогнища і стрибають через багаття.

Недригайлівщина відзначає Івана Купала з народним розмахом вже 40 років. З русалками, вогнищем, театралізованим дійством, а родзинка купальського свята ярмарковий балаган – парад, на якому свої таланти представляють всі бажаючі. 

Районне свято «Купала» в смт. Недригайлів розпочалося із виступів керівництва області та району і промови інших почесних гостей, котрі приїхали на гуляння. Серед запрошених – заступник голови Сумської обласної ради Тетяна Головко. Вона привітала жителів та гостей району, побажала всім гарного настрою, відпочинку, здоров’я, та щоб традиції святкування Івана Купала на Недригайлівщині не втрачали свого колориту й автентичності. Також Тетяна Іванівна подякувала організаторам свята за чудово підготовлену програму, за єдність сільських рад у цьому питанні та підтримку давніх українських традицій.

Як і завжди цього року до Недригайлова знову з'їхалися бажаючі з усього району. Сільські ради якнайкраще облаштували свої курені і намагалися привернути саме до себе увагу гостей. До народних традицій додали і  власну фантазію – в одному курені грали  традиційне українське весілля, в іншому демонстрували  народні промисли, у третьому пригощали національною стравою. Свято, як і завжди, вдалося на славу. 

 

Останнє оновлення на Понеділок, 10 липня 2017, 13:00

Оголошення

22 червня 2018 року об 11.00 у Кролевецькому районі відбудеться виїзне засідання постійної комісії Сумської обласної ради сьомого скликання з питань розвитку сільських територій, соціального захисту населення, переміщених осіб, учасників АТО та членів їх сімей, охорони здоров’я, материнства та дитинства з порядком денним:

1. Про забезпечення твердим паливом та відшкодування витрат за пільговий проїзд учасників антитерористичної операції.
2. Про стан реформування галузі охорони здоров’я в Кролевецькому районі.

Електронні петиції

Документи облради

youtube twitter facebook google plus