Микола Березін: «Ми повинні знати про очікувані результати від розподілу бюджетних коштів»

У Сумській обласній раді відбулося засідання постійної депутатської комісії з питань бюджету, соціально-економічного розвитку, інвестиційної політики, міжнародного та міжрегіонального співробітництва

На порядку денному більше десятка важливих для життєдіяльності області питань. Зокрема, проект змін до Обласної програми здійснення компенсаційних виплат за пільговий проїзд окремих категорій громадян автомобільним транспортом на автобусних маршрутах загального користування на 2016-2017 рр, зміни до обласної програми соціального захисту населення. Передбачається виділення коштів для лікування жителям області та певні зміни у забезпеченні дровами. Відтепер їх отримуватимуть лише ті учасники АТО, які користуються пічним опаленням. Всі ж інші мають значну пільгу (75%) на природній газ.

Депутати також розглядали зміни до обласної комплексної програми «Освіта Сумщини у 2016-2018 рр». У рамках неї планують виділити 29 мільйонів 693 тисячі для закупівлі шкільних автобусів, а також кошти на стипендії обдарованій молоді, оснащення закладів позашкільної освіти сучасним обладнанням, мультимедійне обладнання для Шосткинської школи-інтернату.

Змінами Комплексної програми «Правопорядок на 2016-2020 роки» передбачається виділення 300 тисяч гривень на пересувну криміналістичну лабораторію, 300 тисяч гривень для будівництва центру по боротьбі з кіберзлочинністю, а також кошти для придбання квадрокоптера.  Голова комісії Микола Березін вніс пропозицію рекомендувати обласній державній адміністрації проінформувати постійну комісію щодо результативних показників надання з обласного бюджету підтримки на матеріально-технічне забезпечення ГУНП в Сумській області та управління СБУ в Сумській області. «Це дає можливість жителям Сумщини побачити, які ми плануємо очікувати результати від надання такої підтримки», - зауважив Микола Березін.

Комісія погодила проект рішення щодо виділення коштів на побудову нового хірургічного корпусу для Сумської обласної лікарні на Веретенівці. Щодо цього питання Микола Березін наполягав на відпрацюванні питання розробки програми «Здоров’я жителів області».

Змінами до Комплексної програми поводження з відходами у Сумській області на 2016-2020 рр. мають закупити автівки для збору та вивозу твердих побутових відходів та контейнери для сміття. Депутат Катерина  Приходько наголосила на вкрай критичній ситуації, що склалася в с. Токарі Сумського району через відходи виробництва ПАТ «Сумихімпром». Тож було запропоновано провести виїзне засідання постійної комісії з питань бюджету із залученням фахівців із цього напрямку на території с. Токарі Сумського району з питання вивчення екологічної ситуації у цьому населеному пункті.

У рамках розгляду рішення «Про внесення змін до кошторису витрат та плану природоохоронних заходів обласного фонду охорони навколишнього природного середовища на 2017 рік» Олександр Стрельченко вніс пропозицію рекомендувати комісії з відбору проектів природоохоронних заходів для наступного фінансування за рахунок коштів обласного фонду охорони навколишнього природного середовища обласної державної адміністрації опрацювати питання виділення коштів у сумі 3 млн. грн. на будівництво очисних споруд в смт. Велика Писарівка.

Комісія також розглядала проект рішення «Про внесення змін до програми економічного і соціального розвитку Сумської області на 2016-й рік та зміни до обласного бюджету. За підсумками роботи 1 півріччя область має 29 мільйонів гривень вільного залишку. У цьому питанні йшлося про напрями виділення додаткових коштів на утримання обласного ліцею інтернату спортивного профілю «Барса», ремонту доріг Сумщини, забезпеченості медичними автомобілями в області. Щодо останнього, то начальник управління охорони здоров’я ОДА Сергій Бутенко проінформував, що автопарк Сумського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф налічує 135 автомобілів, із них потребують оновлення – 30 авто.

Микола Березін вніс пропозицію рекомендувати обласній державній адміністрації звернутись до Кабінету Міністрів України, Міністерства фінансів України з питання виділення обласному бюджету додаткового трансферту з державного бюджету в обсязі, рівному обсягу коштів, спрямованих з обласного бюджету в 2017 році на забезпечення виплати заробітної плати працівникам освіти та охорони здоров’я.

Увага!

17 серпня о 10.00 (каб.29) відбудеться засідання постійної комісії з питань бюджету, соціально-економічного розвитку, інвестиційної політики, міжнародного та міжрегіонального співробітництва.

Електронні петиції

Документи облради

youtube twitter facebook google plus