В обласній раді відбувся депутатський день

Сьогодні у Сумській обласній раді відбувся депутатський день. Обранці зранку працювали у профільних комісіях, потім відбулися депутатські збори, на яких головував спікер обласного парламенту Володимир Токар. Він привітав від імені всіх депутатів Едуарда Пінчука з днем народження, який той відзначає сьогодні, 5 липня.

На порядку денному 14-ї сесії Сумської обласної ради сьомого скликання майже чотири десятка важливих для життєдіяльності області питань.

Перш за все це фінансові, соціальні питання. А саме: звіт про виконання обласного бюджету за 1 квартал поточного року, зміни до Програми економічного і соціального розвитку Сумщини, зміни до обласного кошторису. За підсумками 1-го півріччя область має 29 мільйонів гривень вільного залишку. Ці кошти планують розподілити на ремонт автодоріг, навчальних та лікувальних закладів, закладів культури.

Депутати попередньо розглянули ряд змін до обласної комплексної програми «Освіта Сумщини», обласної комплексної програми соціального захисту населення, зміни до програми розвитку фізичної культури і спорту. В рамках останньої планують виділити 100 тис. гривень найкращим спортсменам Сумщини, що вибороли  ліцензії для участі у Х всесвітніх іграх 2017 року, які пройдуть у м. Вроцлав (Польща).

Серед іншого на сесію буде винесена для затвердження обласна  програма перспективного розвитку закладів охорони здоров’я третинного рівня області на 2017-2021 рр. Метою програми є наближення якісної, своєчасної високоспеціалізованої медичної допомоги до кожного жителя області, а також збільшення тривалості і підвищення якості життя населення. Програмою передбачається будівництво 9-ти поверхового хірургічного корпусу, придбання сучасного медичного обладнання, комп’ютерної техніки та програмного забезпечення.

На порядку денному – низка майнових та кадрові питання.

Також депутати планують звертатись до вищого керівництва держави з питань недопущення відключень населення Сумської області від газопостачання, щодо стану створення природного заповідника «Михайлівська цілина», щодо визнання добровольців АТО учасниками бойових дій та створення у місті Суми вищого навчального закладу – військового інституту ракетних військ і артилерії.

На депутатських зборах жваво обговорювали зміни до проекту перспективного плану формування спроможних територіальних громад Сумської області. За словами першого заступник голови ОДА Олександра Марченка, на сьогодні в області створено 22 ОТГ, а об’єднання, відповідно до перспективного плану, надає громадам новий правовий статус з певними повноваженнями та прямі міжбюджетні відносини з Державним бюджетом України.

Всі питання, що обговорювалися на загальних депутатських зборах, обласні парламентарі підтримали.

Нагадуємо, 14-а сесія Сумської обласної ради сьомого скликання відбудеться 7 липня. Початок пленарного засідання о 10-00. 

Підготовка до чергової сесії обласної ради

Електронні петиції

Документи облради

youtube twitter facebook google plus