Депутати опікуються долею природного заповідника «Михайлівська цілина»

На найближчому пленарному засіданні сесії обласної ради депутати планують звернутися до Кабінету Міністрів України, Міністерства екології та природних ресурсів України щодо стану створення природного заповідника «Михайлівська цілина».

До речі, ця тема обласними обранцями піднімалася неодноразово. Минулого року заповідник було передано з Міністерства науки до Міністерства екології і постало питання створення на його базі у IV кварталі поточного року адміністрації. Але питання поки що не зрушило з місця, тож депутати хочуть прискорити його, аби не втратити унікальний природний заповідник.

Серед заповідних територій Сумщини «Михайлівська цілина» посідає особливе місце. Її унікальність полягає в тому, що тут охороняється ділянка лучного степу, які в Україні майже повністю розорані. Постановою Сумського виконкому 13 липня 1928 року на Лебединщині 175 десятин цілинного степу Михайлівського кінного заводу було оголошено заповідником місцевого значення. З 1961 року «Михайлівська цілина» увійшла до складу Українського степового природного заповідника і стала його північним філіалом.

Указом Президента України від 11.12.2009 № 1035/2009 «Про створення природного заповідника «Михайлівська цілина» на базі однойменного відділення Українського степового природного заповідника Національної академії наук України створено самостійну природоохоронну установу і збільшено заповідну територію з 202,4 гектара до 882,9 гектара. Кабінетом Міністрів України 28 березня 2011 року було схвалено План організації підготовки та здійснення інших заходів, необхідних для забезпечення реалізації вищезазначеного указу Президента України.

Але всупереч цим документам до цього часу адміністрація природного заповідника не утворена, її функціонування не забезпечено. Це унеможливлює вирішення питання щодо вилучення земель та надання їх у постійне користування природному заповіднику і розроблення проекту організації його території.

На даний час 202,4 гектарів заповідника перебувають під охороною Українського степового природного заповідника НАН України. Решта земель - 680,5 гектарів, за обліковими земельно-кадастровими документами не відносяться до земель природно-заповідного фонду, що значно ускладнює їх охорону і збереження.

Беручи до уваги негативні природні процеси, які відбуваються на території природного заповідника «Михайлівська цілина» і можуть призвести до втрати його унікального природного комплексу, депутати у своєму зверненні просять терміново забезпечити створення адміністрації та її функціонування, а також  передачу в  постійне користування природному заповіднику 882,9 гектара землі.

 

Оголошення

22 червня 2018 року об 11.00 у Кролевецькому районі відбудеться виїзне засідання постійної комісії Сумської обласної ради сьомого скликання з питань розвитку сільських територій, соціального захисту населення, переміщених осіб, учасників АТО та членів їх сімей, охорони здоров’я, материнства та дитинства з порядком денним:

1. Про забезпечення твердим паливом та відшкодування витрат за пільговий проїзд учасників антитерористичної операції.
2. Про стан реформування галузі охорони здоров’я в Кролевецькому районі.

Електронні петиції

Документи облради

youtube twitter facebook google plus