Суми в шістнадцяте вітали Всеукраїнський фестиваль духової музики «Сурми України»

Цьогоріч у святі духової музики взяло участь 14 колективів із Києва, Чернігова, Одеси, Харкова, Кременчука, Сум та оркестр із Турецького міста Бурса, загалом більше 500 учасників. Усі вітчизняні колективи – відомі не лише в Україні, а й далеко за її межами. 

Офіційне відкриття фестивалю відбулося напередодні Дня Конституції – на Театральній площі Сум. Оркестри пройшли парадом повз живий коридор прихильників духової музики. Особливо бурхливими оплесками сумчани та гості міста зустрічали дівочий колектив «Роксолани» Кременчуцького педагогічного училища, ансамбль пісні й танцю Збройних Сил України, турецький оркестр і, звісно, сумські колективи – оркестри училища культури мистецтв ім.Бортнянського, 27-го реактивного полку та Кадетського корпусу ім.Харитоненка.

Вітаючи присутніх із святом, перший заступник голови обласної ради Анатолій Річкаль, перш за все, подякував нашому земляку, генерал-полковнику, народному артисту України, військовому диригенту Володимиру Деркачу, який є засновником фестивалю. 

«Мені дуже приємно вітати вас на 16-му Всеукраїнському фестивалі духової музики «Сурми України», - звернувся Анатолій Річкаль до присутніх. - Цей фестиваль уже став візитівкою Сум і відрадно, що після дворічної перерви, минулого року він відновив своє існування. Наш фестиваль – це завжди яскраве, красиве і незабутнє дійство!». Усім учасникам і гостям фестивалю Анатолій Річкаль побажав здоров’я, миру та злагоди.

Вітали музикантів і голова ОДА Микола Клочко, очільник Сум Олександр Лисенко, а також Володимир Деркач.

Микола Клочко зазначив: «Фестиваль «Сурми України» вже в шістнадцяте згуртував жителів Сумщини навколо любові до музики, творчості, гармонії. Я хочу, щоб кожна родина, яка тут присутня, насолоджувалася яскравою грою оркестрів. Ми разом із обласною та міською владою будемо робити все можливе, щоб на Сумщині було якомога більше свят».

Відкрив фестиваль зведений оркестр музичних колективів, який виконав Гімн України.

Усі заходи, де виступали колективи протягом двох днів фестивалю були безкоштовні. Музиканти грали на концертних майданчиках міста, а 28 червня - у День Конституції - відбувся марш-парад оркестрів по вул. Соборній та заключний гала-концерт на стадіоні «Ювілейний».

Для довідки: Фестиваль духової музики проходить у Сумах з 2000 року. Захід приурочили до Дня Конституції і назвали «Сурми Конституції». 2009 року, коли фестиваль відзначав своє 10-річчя, назву замінили на «Сурми України».
З 2005 року фестиваль має статус Всеукраїнського. Проходить щорічно напередодні та безпосередньо у день святкування Дня Конституції України.
Винятком стали 2014 та 2015 роки, коли через суспільно-політичну ситуацію в країні цей фестиваль не проводили. Відроджений він був минулого року.

Останнє оновлення на Четвер, 29 червня 2017, 13:15

Оголошення

22 червня 2018 року об 11.00 у Кролевецькому районі відбудеться виїзне засідання постійної комісії Сумської обласної ради сьомого скликання з питань розвитку сільських територій, соціального захисту населення, переміщених осіб, учасників АТО та членів їх сімей, охорони здоров’я, материнства та дитинства з порядком денним:

1. Про забезпечення твердим паливом та відшкодування витрат за пільговий проїзд учасників антитерористичної операції.
2. Про стан реформування галузі охорони здоров’я в Кролевецькому районі.

Електронні петиції

Документи облради

youtube twitter facebook google plus