Голова обласної ради Володимир Токар взяв участь у святі «Козацькі розваги» у селі Михайлівка

28 червня у селі Михайлівка, що на Лебединщині, вже в шістнадцятий раз відбулося традиційне щорічне спортивно-оздоровче, культурно-мистецьке свято «Козацькі розваги», на яке з’їжджаються жителі з усього району. Цього ж дня мешканці населеного пункту відзначали День Конституції України і День села.

Почесним гостем на потрійному святкуванні став голова обласної ради Володимир Токар. На околиці Михайлівки його зустріли керівники району і села, дівчата з хлібом сіллю та головний отаман на коні. «Коли мене запитують, звідки я родом, я завжди відповідаю, що з села Михайлівка, Лебединського району. Це – найкраще село, бо тут і річка, і ліс, і луки, і прекрасні люди. Тут жили мої діди і прадіди, тут народилася моя мати, тут я проводив своє дитинство, тут останні 20 років прожили мої батьки і тут знаходяться їхні могили. Тому я дуже вдячний за запрошення, бо мені завжди приємно приїжджати на свою малу Батьківщину», - сказав під час виступу спікер обласного парламенту.

Він наголосив на важливості проведення свята «Козацькі розваги», бо воно нагадує про історико-культурні традиції, патріотизм, духовність народу. Саме завдячуючи таким заходам, вважає Володимир Токар, не просто зберігаються, а й відроджуються українські національні традиції. Він подякував організаторам свята за розвиток національної культури, побажав усім жителям Михайлівки здоров’я, миру, добробуту, а директору ПАТ Племінний завод «Михайлівка» Миколі Зеленському вручив Подяку обласної ради.

З вітальним словом до усіх присутніх на святі звернулися голова Лебединської райдержадміністрації Віктор Химич, голова Лебединської районної ради Василь Калита, Михайлівський сільський голова Володимир Білик.

На сільському стадіоні вишикувалися 12 козацьких гуртів району, урочисто була винесена ікона Божої Матері Святої Покрови – покровительки козаків, Державний Прапор України і прапор козаків. Далі кожен курінний отаман пройшов традиційний ритуал – поцілував святу ікону, прапори, отримав дозвіл і благословення на участь у іграх та змаганнях у головного районованого отамана та прийняв козацьку присягу.

Гості відвідали кожен із 12-ти козацьких куренів, де їх радо зустрічали хлібом-сіллю, піснями й танцями, блюдами традиційної української кухні. Молодь демонструвала свою спритність у змаганнях «Козацькі розваги»: перетягували линву, бігали в естафетах, влаштовували «петушині бої», катали дівчат на возах тощо. Тут же працювали дитячі атракціони і забавки.

Учасники спортивно-оздоровчого, культурно-мистецького свята «Козацькі розваги» продемонстрували, що звичаї та традиції козацтва живуть та передаються із покоління в покоління.

По закінченню свята сільські громади отримали дипломи та подарунки від організаторів: за кращий курінь, козацьку пісню, козацький куліш. Переможці спортивних змагань також не залишилися без призів, серед яких були навіть живі поросята та качки.

Останнє оновлення на Четвер, 29 червня 2017, 11:10

Оголошення

22 червня 2018 року об 11.00 у Кролевецькому районі відбудеться виїзне засідання постійної комісії Сумської обласної ради сьомого скликання з питань розвитку сільських територій, соціального захисту населення, переміщених осіб, учасників АТО та членів їх сімей, охорони здоров’я, материнства та дитинства з порядком денним:

1. Про забезпечення твердим паливом та відшкодування витрат за пільговий проїзд учасників антитерористичної операції.
2. Про стан реформування галузі охорони здоров’я в Кролевецькому районі.

Електронні петиції

Документи облради

youtube twitter facebook google plus