Журналістам і громадськості був представлений проект змін до Перспективного плану створення спроможних громад Сумщини

«Без реформ, які нині тривають в нашій державі, не буде розвитку України. Але ми маємо їх провести так, щоб життя населення від цих реформ тільки покращилося», - наголосив перший заступник голови обласної ради Анатолій Річкаль під час презентації проекту змін до Перспективного плану створення спроможних громад Сумської області.

Також він додав, що без децентралізації не можуть відбуватися галузеві реформи. «Сумщина два попередні роки трохи втратила часу, бо насправді створення ОТГ в нашому регіоні розпочалося, по суті, лише у минулому році. Багато областей вже отримують кошти на розвиток своїх територій, а ми тільки вивчаємо це питання. Однак, судячи з останніх рейтингів Мінрегіонбуду, наша область поступово, але впевнено виходить у лідери. Зокрема у питанні формування спроможних територіальних громад», - зазначив Анатолій Річкаль.

Перший заступник голови ОДА Олександр Марченко акцентував увагу на тому, що Сумська область набула серйозної динаміки в ході реформи і за рейтингами Мінрегіонбуду займає 9 місце. «Це непоганий результат. З одного боку ми ним задоволені, з іншого – без прийняття змін до Перспективного плану, реформа в Сумській області буде сповільнена. Тому ми ставимо для себе завдання впорядкувати хід реформи на Сумщині. Це дасть поштовх для подальшої роботи в цьому напрямку», - висловив своє бачення посадовець.

Серед іншого було обговорено питання ролі і місця безпосередньо обласного центру у створенні громад. За словами міського голови Сум Олександра Лисенка, наразі триває обговорення процесу об’єднання. В першу чергу, з тими населеними пунктами, жителі яких працюють в обласному центрі. Втім, говорить, депутати розглядатимуть усі пропозиції, які надійдуть. Згідно ж із представленим журналістам і громаді проектом Перспективного плану, до Сум можуть приєднатися Великочернеччинська, Бітицька, Стецьківська, Піщанська, Садівська, Терешківська, Великовільмівська, Шпилівська та Сульська сільські ради. Із головами сільських рад Великої Чернеччини, Стецьківки та Бітиці, за твердженням Лисенка, є порозуміння в цьому питанні.

Присутні зазначили, що може полегшити процес створення ОТГ зареєстрований у Парламенті законопроект щодо приєднання громад до міст обласного значення. Проектом Закону пропонується поширити на територіальні громади міст обласного значення порядок приєднання до спроможних ОТГ інших територіальних громад без проведення перших виборів до міської ради. У разі приєднання, не буде переобиратися голова; вибори депутатів відбуватимуться не на всій території ОТГ, а лише в приєднаних громадах; голова приєднаної громади гарантовано стане старостою і членом виконкому ОТГ; інтереси мешканців приєднаної громади будуть захищені і представлені в раді ОТГ; буде спрощена процедура добровільного об’єднання громад.

Координатор проекту «Пульс», Регіонального відділення Асоціації міст України Ніна Мельник додала, що останні два роки були своєрідним навчанням, спілкуванням, знаходженням істини для громад. І вважає завданням номер один дати можливість змінити життя громад на краще, і, головне, – мати здатність впоратися з проблемами.

Представлений Перспективний план створення спроможних громад Сумської області, за словами директора Сумського підрозділу «Центру розвитку місцевого самоврядування» Олександра Хоруженка, не є остаточним варіантом. Його обговорення триватиме до 3 липня. Тоді документ буде представлений на розгляд депутатського корпусу обласної ради. Якщо вони його затвердять, він буде направлений до Кабінету Міністрів України для підписання.

До обговорення документу запрошуються всі бажаючі.

Також читайте:

Останнє оновлення на Вівторок, 27 червня 2017, 14:41

Підготовка до чергової сесії обласної ради

Оголошення

22 червня 2018 року об 11.00 у Кролевецькому районі відбудеться виїзне засідання постійної комісії Сумської обласної ради сьомого скликання з питань розвитку сільських територій, соціального захисту населення, переміщених осіб, учасників АТО та членів їх сімей, охорони здоров’я, материнства та дитинства з порядком денним:

1. Про забезпечення твердим паливом та відшкодування витрат за пільговий проїзд учасників антитерористичної операції.
2. Про стан реформування галузі охорони здоров’я в Кролевецькому районі.

Електронні петиції

Документи облради

youtube twitter facebook google plus