Анатолій Річкаль: «Ми повинні берегти пам'ять про жертв війни в Україні»

Завтра і післязавтра по всій країні пройдуть випускні бали. Так було і 76 років тому – у 1941-му. Тільки тоді випускники прямо зі шкільних парт йшли воювати на фронт. 22 червня став для жителів країни початком найстрашнішої війни 20 століття.

З нагоди Дня скорботи і вшанування пам`яті жертв війни в Україні керівники області та міста, народні обранці  та громадськість віддали шану тим, хто став жертвою смертельних жорен нацизму.

Традиційно заходи розпочалися із покладання квітів біля пам’ятника Скорботній матері на Центральному кладовищі та продовжилися біля Меморіального комплексу «Вічна слава».

«Розслідуванням Державної Надзвичайної комісії встановлено, що німецько-фашистськими загарбниками за час тимчасової окупації Сумської області було вбито, закатовано і спалено майже 111 тисяч людей. Більше 78 тисяч людей були насильно вивезені на каторжні роботи до Німеччини. Повністю в області було спалено 128 і частково 635 населених пунктів. На руїни і згарища гітлерівці перетворили промислові підприємства, залізничні станції, пограбували все радгоспи і колгоспи. Знищили медичні, торговельні навчальні, культурно-освітні заклади. Довгі повоєнні роки довелося все відновлювати. Тому ми повинні берегти пам'ять про жертв війни в Україні», - сказав перший заступник очільника обласних парламентарів Анатолій Річкаль.

«На жаль, нині, потерпаючи від кривавої військової агресії на сході країни, ми особливо гостро усвідомлюємо ціну свободи, миру та безпеки. Мені хочеться вірити, що вже найближчим часом все закінчиться. Ми почнемо відбудовувати зруйновані міста і селища, відновлювати економіку. Я бажаю, щоб в нашій країні завжди був спокій, люди були здорові, а Україна була процвітаючою державою», - додав до своїх слів посадовець.

До слова,  в Сумській області створювалися підпільні організації, партизанські загони. Справжнім театром військових дій Сумщина стала з 27 серпня 1941 року. Бої розгорталися в усіх напрямках: Конотоп, Ромни, Охтирка, Суми.

Захопивши Сумську область, фашисти по-звірячому катували, розстрілювали всіх, кого в чому-небудь підозрювали. Тільки в перші дні свого «панування» німці знищили понад 1000 осіб в Шостці, 500 в Конотопі, 300 - в Бурині. Область була покрита концтаборами. Від голоду, холоду та епідемій в Сумських і Конотопських концтаборах загинуло 33,5 тисячі військовополонених і цивільних людей, в тому числі - жінки і діти.

Також читайте:

Оголошення

22 червня 2018 року об 11.00 у Кролевецькому районі відбудеться виїзне засідання постійної комісії Сумської обласної ради сьомого скликання з питань розвитку сільських територій, соціального захисту населення, переміщених осіб, учасників АТО та членів їх сімей, охорони здоров’я, материнства та дитинства з порядком денним:

1. Про забезпечення твердим паливом та відшкодування витрат за пільговий проїзд учасників антитерористичної операції.
2. Про стан реформування галузі охорони здоров’я в Кролевецькому районі.

Електронні петиції

Документи облради

youtube twitter facebook google plus