Володимир Токар: «Завдячуючи донорам багато людей отримали друге народження»

Уже дванадцятий рік поспіль 14 червня у світі відзначається Всесвітній день донора. Привітати сумських дарувальників крові прийшли обласне та міське керівництво.

Голова обласної ради Володимир Токар зазначив, що Суми з упевненістю можна назвати донорської столицею не тільки України, а й світу. Кількість донорів в нашому обласному центрі на 1 тисячу осіб становить 160 і такого результату не має жодна країна в світі!

«Насправді, особливо в нинішній ситуації в країні, донорство - це покликання. Завдяки вам багато людей отримали друге народження. З’являється шанс повернутися до життя у онкохворих дітей, військовослужбовців, що захищають країну в зоні проведення АТО, інших жителів нашої країни, які вимагають переливання крові і плазми. Дякую вам за ваші благородні вчинки, які рятують життя сотень і навіть тисяч людей», - звернувся спікер обласного парламенту до присутніх.

Висловив удячність голова ради й керівництву та працівникам Центру крові за те, що проводять велику та значиму роботу. Він побажав донорам здоров’я, миру, добра і виконав почесну місію – вручив відзнаки обласної ради.

Голова ОДА Микола Клочко зазначив: «Ви даруєте жителям області надію – на життя, на швидке одужання, на щастя. Наш Сумський обласний центр служби крові є першим в Україні, який отримав міжнародний сертифікат якості. Він є прикладом для подібних установ у нашій державі».

Впродовж багатьох десятиліть беззаперечним лідером в Україні за кількістю донорів ПАТ є «Сумське НВО». Великий внесок у формування донорського руху на підприємстві і взагалі у Сумах зробила керівник первинного осередку Червоного Хреста ПАТ «Сумське НВО» Раїса Волжина, яка очолює його вже 30 років. Також не відстають у цьому сенсі працівники ПАТ «Сумихімпром» та Насосенергомашу.

Привітали кращих донорів Сумщини і начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Сергій Бутенко, директор Сумського обласного центру служби крові Наталія Трофименко.

Серед присутніх – Олександр Ткачов. Він першим в Україні отримав звання «Почесний донор» і за своє життя здав 130 літрів крові.

Донорам бажали і надалі робити світ здоровішим, добрішим, світлішим, за першим покликом підтримувати власною кров’ю тих, хто цього потребує, завжди давати відсіч негараздам і бідам, що спіткали інших. 

Також читайте:

Останнє оновлення на Середа, 14 червня 2017, 15:59

Електронні петиції

Документи облради

youtube twitter facebook google plus