На базі Свеського психоневрологічного інтернату відбулося виїзне засідання колегії Департаменту соцзахисту населення ОДА

У роботі колегії взяв участь депутат Сумської обласної ради, голова постійної комісії з питань спільної власності територіальних громад та приватизації Костянтин Товстуха.

На Сумщині таких інтернатів, як Свеський, - 11 для дорослих підопічних і 2 – дитячих.

Комунальну установу Сумської обласної ради обрали базовим для проведення колегії не випадково. За порівняно короткий строк (з листопада 2013 року) директор закладу Сергій Киркач, зміг, не дивлячись на всі бюрократичні перепони та труднощі, вивести інтернат у число кращих в області.

Територія, приміщення інтернату вражають впорядкованістю, чистотою. Установа має власне підсобне господарство, 43 гектари сільгоспугідь, тут вирощують свиней, велику рогату худобу, овець для забезпечення підопічних м’ясом власного виробництва.

Учасникам колегії продемонстрували придбану для підсобного господарства техніку, зокрема трактор з необхідними для обробки землі агрегатами.

«Зрозуміло, що без підтримки депутатів Сумської обласної ради Костянтина Товстухи, Олега Бояринцева, народного депутата Андрія Деркача, директора департаменту соціального захисту населення Сумської ОДА Михайла Дубровського, - доповів присутнім на колегії Сергій Киркач, - ми б не мали того сучасного обладнання, що маємо сьогодні».

Для харчоблоку інтернату при втручанні і матеріальній допомозі депутата обласної ради Костянтина Товстухи було придбано нові холодильні шафи. У пральному цеху нещодавно встановили нову пральну машину на 50 кілограмів, центрифугу та теплову гармату.

Виступаючи під час теоретичної частини колегії, директор департаменту соціального захисту населення Сумської ОДА Михайло Дубровський підкреслив, що на скрутне становище з матеріальним, фінансовим забезпеченням установ і закладів соціального захисту населення області, інтернатних установ - не повинно позначитись на якості обслуговування підопічних. Неординарний досвід роботи Свеського психоневрологічного інтернату заслуговує на поширення і підтримку.

«На підготовку до зимового періоду, зокрема на поточні ремонти житлових корпусів, адміністративно-побутових приміщень, харчоблоків, систем холодного і гарячого водопостачання, центрального опалення, - підкреслив у своєму виступі Михайло Дубровський, - передбачено виділення коштів з обласного бюджету у сумі 1,1 мільйона гривень».

Звертаючись до присутніх директорів психоневрологічних інтернатів області, депутат Сумської обласної ради, генеральний директор КП «Сумиоблагроліс» Костянтин Товстуха наголосив, що йому добре відомі всі труднощі в економічному, матеріальному плані, з якими вони стикаються на місцях: «Мій досвід роботи як депутата з дирекцією Свеського психоневрологічного інтернату стверджує, що спільними зусиллями можна здолати багато перешкод і знайти правильні виходи зі скрутних становищ. Обіцяю, жодне звернення з вашого боку, що заслуговуватиме на підтримку, не залишиться без уваги депутатського корпусу, дирекцій агролісгоспів, які розташовані на територіях районів, де ви працюєте».

Після офіційної частини на учасників зборів чекав унікальний концерт. Медичний та обслуговуючий персонал Свеського інтернату у позаробочий час об’єднується в танцювальні, вокальні гуртки. А слава про інтернатівський вокальний гурт «Калина» вже поширилась далеко за межі Ямпільщини. 

Також читайте:

Останнє оновлення на Четвер, 08 червня 2017, 15:22

Електронні петиції

Документи облради

youtube twitter facebook google plus