У Сумах урочисто відкрилися Всеукраїнські змагання бригад екстреної медичної допомоги «Медичні ралі-2017»

Привітав учасників чемпіонату, який розпочався з офіційного відкриття на площі Незалежності, голова обласної ради Володимир Токар.

Спікер обласного парламенту наголосив, що йому приємно, що саме Сумщина приймає фінальні змагання такого рівня. «Сьогодні вимоги до служби швидкої та невідкладної медичної допомоги ростуть з кожним роком. Тому такі змагання - це хороша школа навчання і тренування, певні знання, які ви будете використовувати в повсякденній роботі. Вони проводяться для того, щоб ви ділилися досвідом і ще більш якісно надавали медичну допомогу нашим громадянам», - зазначив Володимир Токар.

Також він розповів, що екстрена медична допомога та медицина катастроф не проходить поза увагою депутатського корпусу. Так, у 2015-2016 роках на обласну «швидку» було виділено 32 млн грн.. Минулого року із коштів, виділених на виконання депутатами своїх повноважень, було надано ще 200 тисяч на покращення матеріальної бази установи.

Володимир Токар побажав командам перемог, успіхів, здоров’я, миру та поліпшити у ході змагань свій досвід.

Очільник Сумщини Микола Клочко зауважив, що наша область має висококваліфікованих фахівців, які надають якісну медичну допомогу жителям краю. «Наші здобутки визнані Міністерством охорони здоров’я України. Згідно з рейтингами МОЗу, наша область посідає четверте місце серед областей України за показниками розвитку медичної галузі».

Від Міністерства охорони здоров’я України виступила Тетяна Тимошенко, яка подякувала керівництву області за організацію змагань, за те, що на Сумщині підтримується і розвивається екстрена медична допомога.

Начальник управління охорони здоров’я ОДА Сергій Бутенко наголосив, що екстрена медична допомога була поставлена в області як пріоритетний напрямок галузі, тому зараз вона має достойний рівень.

Стартують змагання 31 травня в селі Вільшанка Сумського району на території дитячого табору відпочинку «Зоряний». Участь у них беруть команди з 21 області України, гості з Литви та Казахстану і п’ять майбутніх медиків із вишів Сум, Харкова, Черкас, Запоріжжя та Вінниці.

Сергій Бутенко розповів, що будуть спеціально підготовлені тренери, які імітуватимуть мінно-вибухову травму, опіки, ДТП, утоплення, ураження струмом. Всі бригади по черзі їздитимуть по точкам, де будуть інсценовані надзвичайні пригоди і надаватимуть медичну допомогу. Оцінюватиме їх фахове журі.

Переможців оберуть у трьох номінаціях: «найкраща» вітчизняна, іноземна та студентська команди. Підсумки підіб’ють другого червня.

Вперше в Україні подібні змагання відбулися у 2008 році.

Останнє оновлення на Середа, 31 травня 2017, 10:18

Електронні петиції

Документи облради

youtube twitter facebook google plus