У Сумській обласній філармонії відсвяткували День науки

20 травня в Україні відзначається День науковців – людей, роботи яких мають вагомий вплив на статус країни у світі. Тож 16 травня з нагоди свого професійного свята у Сумській обласній філармонії зібралося чимало науковців, знаних і молодих учених, аспірантів та студентів.

Сьогодні наука стала головною продуктивною силою, що наближає світову спільноту до вершин прогресу. Не є винятком і Сумська область. Наші науковці, технічні працівники, інженери відіграють надзвичайно важливу роль. Дослідження, що проводяться у нашій області, мають славні традиції, історію і визнання у всьому світі. Сумщина багата на таланти і має потужний інтелектуальний і людський потенціал.

Привітати вчених прийшли очільник ОДА Микола Клочко, заступник голови Сумської обласної ради Тетяна Головко, депутати облради та наукова еліта Сумщини. За словами Тетяни Іванівни, це професійне свято людей, які своєю творчою працею створюють продукт, на якому базується соціально-економічний розвиток нашої області та держави в цілому. «Без наукових розробок не було б розвитку ані економічного, ані соціального, навіть політичного. Я дуже радію з того, що наукові праці користуються неабияким попитом і настав час інформаційно-наукового прогресу. Мені приємно, що наша область рухається тільки вперед», - звернулася до присутніх заступник голови ради. Також посадовець побажала науковцям здоров’я, наснаги, натхнення та знайти себе у творчому пошуку.

За словами голови ОДА Миколи Клочка, безумовно, є недоліки й проблеми щодо недофінансування галузі через війну на Сході України. Але є головне - бажання і студентів, і викладачів до саморозвитку. «Я дякую, що сумську науку підтримують на досить високому рівні і вона цього заслуговує. Рейтинги наших вищих навчальних закладів завжди є досить високими і популярними як по всій Україні, так і у світі», - сказав очільник ОДА.

Голова Ради ректорів Сумської області, ректор СумДу, професор Анатолій Васильєв зазначив, що свято науковців – день, який об’єднує всіх учених, і висловив щиру вдячність керівникам області за високий рівень у підготовці до свята. «На мій погляд, така повага до учених свідчить про глибоке розуміння, що інноваційний креативний розвиток області без науки просто неможливий», - висловився Анатолій Васильович.

Почесним гостем цього року на святкування Дня науки став відомий науковець, ректор Національного академічного університету імені Драгоманова, професор, Заслужений діяч науки і техніки України, наш земляк Віктор Андрущенко. Він приєднався до привітань та подарував навчальним закладам свої книги.

За високі досягнення в науково-методичній роботі, професіоналізм, вагомий особистий внесок у підготовку висококваліфікованих фахівців та з нагоди Дня науки Тетяна Головко нагородила відзнаками Сумської обласної ради кращих науковців регіону.

Справжня святкова атмосфера продовжилася для усіх присутніх незабутніми виступами відомих артистів. 

Електронні петиції

Документи облради

youtube twitter facebook google plus