«Українському роду нема переводу»

Таку патріотичну назву мало свято родинної творчості та яскравих талантів, що відбулося напередодні Дня матері та Дня родини на базі Миколаївського сільського будинку культури.

Довгоочікуваним подарунком для присутніх стала репрезентація широкому колу громадськості Роменщини біографічно–документальної книги нашого земляка і мецената, народного депутата України 4-го скликання, голови Всеукраїнського об’єднання «Народна палата України», фундатора і голови Всеукраїнського благодійного фонду імені Петра Калнишевського, посла Всесвітньої Федерації миру в Україні, голови сумського земляцтва у місті Київ Івана Рішняка.

У заході взяли участь керівники району та міста. Серед почесних гостей - заступник голови Сумської обласної ради Тетяна Головко, письменник Олександр Шугай, поет-прозаїк Микола Гриценко, віце-президент Української академії наук Віктор Березанський, представники Сумського земляцтва в місті Києві: Олександр Лаврик, Ірина Родченко, Лідія Рижкова, Віктор Соболевський, сумська поетеса Людмила Ромен, соратники Івана Рішняка по праці і творчості. У ході репрезентації присутні поділилися спогадами та висловили щирі слова вдячності й поваги авторові.

За словами заступника очільника обласного парламенту Тетяни Головко, добро, любов, традиції є основними оберегами родини. Книга Івана Миколайовича – це гарний приклад шани і традицій роду, можливість передати наступним поколінням знання та досвід. Тетяна Іванівна подякувала автору за його творчий доробок та за активну співпрацю сумського земляцтва в м. Київ з Сумською обласною радою.

На завершення свята Іван Рішняк від себе особисто та від сумського земляцтва подарував відділу освіти, молоді і спорту та відділу культури Роменської районної державної адміністрації добірку книг, а учасники родинного свята та земляки з Миколаївки отримали в дарунок від автора екземпляри його книги «Своєю стежкою іду».

До слова, громадська організація «Сумське земляцтво у м. Київ» - це товариство, що об’єднує людей, які народилися або тривалий час жили у Сумській області. 28 січня 2011 року було підписано угоду між Сумською обласною державною адміністрацією, Сумською обласною радою та Сумським земляцтвом у місті Київ. Вона передбачає проведення щорічних обмінних мистецьких фестивалів задля популяризації народної творчості на Сумщині. Крім того, організація святкує державні й народні свята, вшановує ветеранів війни й учасників ліквідації аварії на ЧАЕС, учасників АТО, бере участь у репрезентаціях книг письменників-земляків і у виставках художників Сумщини. Організація також сприяє проведенню творчих вечорів майстрів краснописьменства.

Електронні петиції

Документи облради

youtube twitter facebook google plus