Микола Березін: «Депутати мають добре знати закони і вміло застосовувати їх на практиці»

На квітневому засіданні постійної комісії Сумської обласної ради з питань бюджету, соціально-економічного розвитку, інвестиційної політики, міжнародного міжрегіонального співробітництва депутати після детального обговорення зійшлися на думці, що слід виробити єдиний підхід до розробки, затвердження та виконання обласних програм, а особливо – контролю за їх виконанням.

Тоді ж вирішили до цієї непростої роботи залучити ще й юристів та науковців з Сумського національного аграрного університету.

- Вибір на вчених саме цього вузу випав не випадково, - пояснює голова постійної комісії Микола Березін. – З власного досвіду свідчу: співпраця науковців СНАУ і тростянчан свого часу принесла реальний позитивний результат для регіону, для людей.

Перше засідання робочої групи під головуванням депутата обласної ради Миколи Березіна відбулося 12 травня. У розмові також узяли участь декан факультету економіки і менеджменту СНАУ професор Наталія Строченко, доктор економічних наук Вікторія Медвідь, начальник відділу реєстрації нормативно-правових актів, правової роботи та правової освіти Головного територіального управління юстиції у Сумській області Микола Зубко та провідний спеціаліст цього відділу Тетяна Джаббер, консультант відділу правового забезпечення та кадрової роботи виконавчого апарату облради Ольга Донцова.

На думку голови депутатської комісії Миколи Березіна, один із основних недоліків роботи органів місцевого самоврядування є їхня низька відповідальність перед виборцями за виконання прийнятих документів, правовий нігілізм, відсутність системи підготовки рішень, організації контролю за їх виконанням, персональної відповідальності чиновників за доручену ділянку роботи тощо.

- Інколи складається враження, що депутати ухвалюють якісь віртуальні рішення, далекі від реального складного світу, у якому живуть наші громадяни, - каже Микола Якович. На його переконання, недосконалість ухвалених рішень, низька їх ефективність часом трапляється і через відсутність обізнаності з законодавчою базою у більшості народних обранців. Тому назріла нагальна необхідність провести низку навчань з представниками органів місцевого самоврядування щодо розробки, затвердження та виконання цільових програм, вивчення чинного законодавства України та використання його в роботі.

Тож на засіданні робочої групи уже зараз вирішили спільно з науковцями СНАУ розробити конкретизовані заходи зі збереження сільських територій, надання правової допомоги об’єднаним територіальним громадам. На прикладі окремих програм намітили конкретні терміни їх виконання.

Готується договір про співпрацю обласної ради та СНАУ. Також планується залучити до роботи робочої групи представників громадськості.

- Завдання на сьогодні одне: кожне рішення повинне бути направлене на вирішення конкретних проблем людей через посилення відповідальності конкретних виконавців перед законом, - наголошує Микола Березін.

Також читайте:

Останнє оновлення на П'ятниця, 12 травня 2017, 14:50

Оголошення

22 червня 2018 року об 11.00 у Кролевецькому районі відбудеться виїзне засідання постійної комісії Сумської обласної ради сьомого скликання з питань розвитку сільських територій, соціального захисту населення, переміщених осіб, учасників АТО та членів їх сімей, охорони здоров’я, материнства та дитинства з порядком денним:

1. Про забезпечення твердим паливом та відшкодування витрат за пільговий проїзд учасників антитерористичної операції.
2. Про стан реформування галузі охорони здоров’я в Кролевецькому районі.

Електронні петиції

Документи облради

youtube twitter facebook google plus