День Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні - свято нескореності українського народу

9 травня Сумщина традиційно вшанувала тих, хто віддав життя за те, щоб сьогодні в нашій державі панували мир та спокій. Тисячі людей прийшли до меморіалів слави та інших пам`ятних знаків по всій області, щоб віддати шану загиблим. За словами першого заступника очільника обласного парламенту Анатолія Річкаля, з кожним роком ми віддаляємося від найкривавішої війни 20-го століття. У той же час і у нас, і у наших дітей та онуків з’являється все більше усвідомлення значення героїзму і самопожертви співвітчизників та особливе ставлення до подій Другої світової війни.

«Сумщина – це край бойової слави, де за наш спокій не шкодували сил, здоров’я, навіть життя відважні льотчики тричі Герой Радянського Союзу Іван Кожедуб та двічі Герой Радянського Союзу Степан Супрун, легендарний лейтенант Олексій Берест, який підняв Прапор Перемоги над рейхстагом.Усі ми пам’ятаємо подвиги партизан під керівництвом двічі Героя Радянського Союзу Сидора Ковпака. Знаємо про подвиги Катерини Зеленко та інших Героїв Сумщини», - сказав Анатолій Якович. Посадовець додав, що депутатський корпус ніколи не стояв осторонь проблем ветеранів. «Ми опікуємося госпіталем і на нашому постійному контролі постачання ліків, продуктів харчування. Ми й надалі намагатимемося зробити все для того, щоб жоден з вас не почувався забутим», - додав у привітальному слові Анатолій Річкаль.

Так, у поточному році із обласного бюджету виділено 480 тисяч грн. на капітальний ремонт неврологічного відділення госпіталю для ветеранів війни та 110 тисяч грн. на ремонт першого житлового комплексу геріатричного пансіонату. На жаль, сьогодні ряди захисників рідної держави поповнили й учасники АТО, яким нині доводиться захищати країну. Перший заступник голови облради заявив, що депутати обласної ради піклуються про них та їхні сім’ї, з обласного бюджету виділяючи кошти родинам загиблих та пораненим військовим.

На заході з вшанування усіх полеглих у боях сумчани вклонилися землякам-визволителям за те, що і сьогодні силою свого духу вони подають приклад патріотизму молодому поколінню. А нинішнім воїнам усі присутні подякували за патріотизм та мужність.

Урочисті заходи продовжилися біля пам`ятного знаку воїнам інтернаціоналістам та у Сумському державному ліцеї-інтернаті з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» ім. І. Г.Харитоненка. За активну громадську діяльність, вагомий вклад у патріотичне виховання молоді та з нагоди Дня Перемоги Анатолій Річкаль вручив 9 травня відзнаки Сумської обласної ради ветеранам війни Євдокії Бойко та Георгію Мусаєву.

Електронні петиції

Документи облради

youtube twitter facebook google plus