«Ми повинні берегти пам'ять про загиблих», - говорить перший заступник голови облради

8 травня 1945 року після багаторічної війни був нарешті встановлений довгоочікуваний мир в Європі. Нещодавно Україна приєдналася до європейських країн у відзначенні Дня пам’яті та примирення. Ця нова для нас традиція жодним чином не підміняє, а доповнює і посилює звичне державне свято – День Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

З нагоди Дня пам`яті та примирення прокотилася містами Всеукраїнська акція «Перша хвилина миру». В Сумах у ній узяв участь перший заступник голови Сумської обласної ради Анатолій Річкаль. На заході також були присутні голова Микола Клочко та керуючий справами Сумської ОДА Дмитро Живицький, керівництво міста та громадськість. Церемонія вшанування полеглих відбулася на вул. Троїцькій.

«Ми повинні пам’ятати уроки страшної війни, берегти пам’ять про тисячі знівечених доль, про ціну життя. А сьогодні ми вшановуємо пам’ять тих, хто зумів вистояти, витримавши найстрашніші випробування, і тих, хто не дожив до світлого Дня Перемоги. Нині ми, як ніколи, відчуваємо, що країні потрібен мир і злагода. Я бажаю всім жителям області згуртуватися і зрозуміти, що ми – єдиний народ, єдина нація, яка повинна жити в мирі і будувати свою країну», - наголосив у виступі Анатолій Річкаль.

За словами очільника ОДА Миколи Клочка, Сумщина гідно здійснювала супротив ворогам у роки війни. «Нині, на жаль, нашим хлопцям потрібно тримати оборону на Сході за незалежність українських кордонів, але ми перемогли тоді – переможемо й зараз», - сказав Микола Олексійович.

Після закінчення врочистостей усі присутні поклали квіти та поставили запалені свічки до пам’ятного знаку жертвам нацизму.

До слова, у період окупації у Сумах були створені німецькі концтабори Дулаг та Шталаг. Військовополонених утримували у приміщенні школи № 5 (де тепер знаходиться ЗОШ № 8) та гуртожитку Павлівського цукрово-рафінадного заводу. За час існування таборів у нелюдських умовах від голоду, хвороб, знущань і масових розстрілів загинули сотні в’язнів. На головній площі Сум стояла шибениця, де вішали нескорених. Усього за період окупації у Сумах було знищено близько 5 тис. осіб, з них 3,5 тис. – військовополонених.  

Електронні петиції

Документи облради

youtube twitter facebook google plus