Депутати підтримали звернення до вищого керівництва держави стосовно ситуації, яка склалася на СНВО

Майже одноголосно обласні обранці підтримали Звернення до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо врегулювання ситуації на ПАТ «Сумське машинобудівне науково-виробниче об’єднання». Його зачитала на сесії обласної ради заступник голови ради Тетяна Головко.

У документі йдеться про те, що обласна влада стурбована складною ситуацією на одному із найбільших бюджетоутворюючих підприємств області – ПАТ «Сумське науково-виробниче об’єднання», зокрема, через невиплату його працівникам заробітної плати упродовж 5 місяців. Це суттєво впливає на загострення соціальної напруги на Сумщині.

Зважаючи на відносини України з сусідньою країною-агресором, СНВО свого часу відмовилося від співпраці з Російською Федерацією, куди раніше постачалося більше 60% продукції об’єднання, з надією, що наявні потужності та потенціал підприємства дозволить залучати його до участі у модернізації вітчизняної газотранспортної системи та інших замовлень державних підприємств. Проте непрозорість та упередженість прийняття минулого року рішень НАК «Нафтогаз України» залишило їх без мільярдних замовлень, а відповідно і заробітної плати працівників та відрахувань до бюджетів усіх рівнів.

«Рівень соціальної напруги довкола цього питання зростає, - йдеться у зверненні. - Попри те, що трудовий колектив налаштований на конструктивну роботу і не бажає створювати конфліктних ситуацій, занепокоєні заводчани змушені вдаватися до кардинальних дій. 27 квітня 2017 року близько 500 працівників СНВО перекрили одну з основних автомобільних доріг обласного центру з вимогою погасити заборгованість з виплати заробітної плати. Обурення трудового колективу можна зрозуміти, адже за їх спинами стоїть більше 20 тисяч сумчан – членів їх родин. Керівництво заводу пообіцяло виплатити їм лише половину заробітної плати за грудень 2016 року. Тож люди націлені продовжувати відстоювати свої права радикальними методами».

Обласна влада для мінімізації соціальної напруги серед працівників машинобудівного підприємства упродовж останніх двох років використовує всі можливі механізми для врегулювання ситуації, зокрема, шляхом залучення підприємства до виконання державних замовлень та пошуку нових ринків збуту.

Тож, зважаючи на ситуацію, депутати просять негайно розглянути на державному рівні перспективи функціонування одного з провідних машинобудівних підприємства України. В рамках реалізації державної політики підтримки вітчизняного виробника та машинобудівної галузі, на чому неодноразово наголошували Президент України Петро Порошенко та Уряд України, просять відкрити внутрішній ринок для машинобудівних підприємств Сумщини, забезпечити галузь державними замовленнями, погасити борги в частині повернення ПДВ перед підприємствами Сумської області за укладеними договорами та виконаними замовленнями, в тому числі і борги ПАТ «Укртрансгаз».

З метою об’єднання зусиль та пошуку спільних кроків щодо вирішення порушеного стратегічного для Сумської області питання депутати звертаються до Президента України Петра Порошенка та Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана сприяти зустрічі керівництва області та власників ПАТ «Сумське науково-виробниче об’єднання». Також пропонується терміново створити спільну робочу групу (комісію) для опрацювання вищезазначених питань та з метою запобігання загостренню економічної та суспільно-політичної ситуації у прикордонній Сумській області.

Народний депутат України Олександр Сугоняко підтримав своїх колег із обласної ради. Він зазначив, що народні парламентарі зроблять усе від них залежне, але перш за все, говорить, керівництво Кабінету Міністрів України та Верховної ради мають спитати з власників підприємства. В іншому випадку СНВО мають повернути до державної власності і дбати про перспективи розвитку.

Останнє оновлення на Четвер, 04 травня 2017, 12:39

Електронні петиції

Документи облради

youtube twitter facebook google plus