Громада починається з самоорганізації

Що несе реформа децентралізації і як правильно взяти участь у цьому процесі громадським об’єднанням? Про це і не тільки йшла мова в ході круглого столу, на якому обговорювалася тема «Громада починається з самоорганізації».

Участь у заході взяли керівники обласної ради та ОДА, ВГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення», депутати всіх рівнів, представники громадських організацій.

Заступник голови обласної ради Тетяна Головко, вітаючи присутніх, наголосила на тому, що семінар-навчання спрямований на публічне обговорення ходу реалізації реформ, обмін досвідом. «На моє переконання, саме таким чином ми можемо більше залучати громадськість у процеси прийняття рішень, - зазначила посадовиця. - Ми, як представники органів місцевого самоврядування, зі свого боку, зацікавлені у співпраці влади з громадськістю і будемо робити все для того, аби такий тандем приносив результат. Тому я впевнена, що сьогодні ми спільно розробимо певні напрацювання, які в подальшому зможемо використовувати у сталому розвитку територіальних громад, наповненні місцевих бюджетів».

Присутні в рамках заходу шукали відповіді, як краще розвивати місцеву демократію, залучати додаткові ресурси до бюджетного процесу, допомагати громадам створювати та розвивати ОТГ.

Керівник Аналітичного центру, заступник голови Всеукраїнської асоціації сприяння самоорганізації населення, доцент Одеського регіонального інституту Національної академії державного управління при Президентові України Андрій Крупник акцентував увагу на тому, що потрібно, аби законодавчі акти щодо процесів децентралізації в Україні вдосконалювалися. «Щоб у громад було бажання об’єднуватися, повинні бути запобіжники. Як, наприклад, Статут ОТГ, в якому мають бути чітко прописані повноваження старости та депутатів. Необхідно також делегувати повноваження влади керівникам громад. Завданням депутатського корпусу повинно бути вміння розставити пріоритети своєї діяльності, аби в правильне русло направити бюджетні потоки і залучити додаткові ресурси на розвиток територій». Не менш важливою задачею одеський гість вважає залучення активних громадян до роботи, аби вони також повноцінно вливалися в процес розвитку своїх ОТГ. І навів приклад, що в Балтській об’єднаній територіальній громаді на Одещині навіть створено відділ з розвитку самоорганізації населення, який успішно працює.

Особливу увагу присутні приділили питанням створення та забезпечення роботи органу самоорганізації та залученню матеріальних і фінансових ресурсів, зокрема, завдяки співпраці з благодійниками, фондами, соціальними інвесторами, органами влади та місцевого самоврядування, а також з бізнесом та громадськими організаціями.

Учасники отримали інформацію, яка стосується загальних зборів громадян за місцем проживання, громадських слухань, місцевих ініціатив та органів самоорганізації населення. Адже саме ці механізми дозволяють громадянам ефективно розв’язувати місцеві проблеми. 

Електронні петиції

Документи облради

youtube twitter facebook google plus