Ukrainian English Polish


Керівництво області спільно із нардепами обговорили ситуацію на СНВО

Сьогодні відбулася термінова розширена нарада, на якій розглядалися проблемні питання функціонування Сумського НВО.

Зібрали засідання за участю народних депутатів від Сумщини, правоохоронних органів, представників СНВО керівництво області унаслідок загострення ситуації на підприємстві через невиплату заробітної плати його працівникам упродовж 5 місяців. Напередодні доведені до відчаю люди були змушені перекрити одну з основних автомобільних доріг обласного центру з вимогою погасити заборгованість. Адже станом на 1 січня  минулого року розмір заборгованості із виплати заробітної плати обраховувався у сумі 26 мільйонів гривень. На 1 квітня 2017 року вона становить вже 62,5 мільйона гривень. 

За словами представників незалежної профспілки підприємства, основною вимогою працівників було погашення до 1 травня половини заборгованості за грудень 2016 року, другої частини – до 15 травня. Наступним кроком вони пропонували розроблення покрокового графіку подальшої виплати заробленого.

Як зауважив очільник області Микола Клочко, дещо скоротити заборгованість можливо за рахунок повернення підприємству понад 20 мільйонів гривень пені за несвоєчасне відшкодування ПДВ та 16 мільйонів гривень за постачене заводом обладнання замовнику. Проте ці кошти дадуть змогу закрити лише понад місячний фонд зарплати, але не змінять кардинально ситуацію на підприємстві. Дане питання потрібно вирішувати комплексно, адже багато запитань стосовно функціонування СНВО виникає до його власників.

З метою врегулювання ситуації присутні ініціювали проведення зустрічі під головуванням Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана. Спільний лист з цього приводу підпишуть голова облдержадміністрації Микола Клочко, голова обласної ради Володимир Токар, народні депутати Олег Медуниця та Олександр Сугоняко.

Свою позицію мають висловити також обласні депутати і на завтрашній сесії проголосувати за відповідне звернення до Президента, Верховної Ради та Кабінету Міністрів України в підтримку бюджетоутворюючого підприємства Сумщини.

Нагадуємо суб’єктам декларування про необхідність повідомлення Національного агентства з питань запобігання корупції про зміни в майновому стані суб’єкта декларування відповідно до частини 2 статті 52 Закону України «Про запобігання корупції».

З роз’ясненнями Національного агентства з питань запобігання корупції з цього питання можна ознайомитись за посиланням

Відкритий бюджет

Електронні петиції

Документи облради

youtube twitter facebook google plus