В обласній раді обговорили проблеми харчування дітей та процес публічних закупівель

В обласній раді відбулася нарада в рамках робочої групи з вивчення стану організації та якості харчування дітей в освітніх закладах області і популяризації продукції місцевих товаровиробників.

Серед питань, які розглядалися, – проблеми, пов’язані з закупівлею товарів та послуг за бюджетні кошти, закупівля товарів та послуг через систему електронного майданчика PROZORRO, рекомендації щодо неухильного дотримання законодавства під час здійснення закупівель товарів та послуг за бюджетні кошти тощо.

В роботі наради взяли участь заступник голови обласної ради Тетяна Головко, начальник управління майном Сумської обласної ради Дмитро Нагорний, директор Департаменту економічного розвитку і торгівлі облдержадміністрації Олександр Сітак, начальник Держспоживслужби області Віталій Моісеєнко, депутати обласної ради, керівники комунальних освітянських закладів.

Тетяна Головко наголосила на першочерговій увазі обласних обранців на якісному харчуванні дітей в освітніх закладах. Вона зазначила, що перед керівництвом області стоїть дуже актуальна проблема – збереження здоров’я дітей в закладах освіти завдяки якісному харчуванню, напрацювання єдиної системи якісних закупівель, що є запорукою успішного життя та майбутнього України. Для цього треба активніше користуватися системою PROZORRO, адже згідно з аналізом І кварталу 2017-го року чимало закупівель здійснювалось через прямі торги.

Цього вимагає й Служба безпеки України. До обласної ради надійшов лист від відомства, в якому наголошується, що є випадки під час проведення державних закупівель, в яких виявлена низка порушень чинного законодавства про публічні закупівлі, що створюють передумови до нанесення шкоди державним інтересам та дискредитують запроваджені Урядом заходи державних закупівель в частині їх ефективності та прозорості. З метою недопущення нанесення шкоди інтересам держави було запропоновано вжити заходів щодо забезпечення ефективного юридичного супроводження та посилення контролю за проведенням публічних закупівель.

«Запровадження системи PROZORRO дозволило запровадити чесну конкуренцію та публічність серед постачальників робіт та послуг для бюджетних організацій, - зазначив начальник управління майном Сумської обласної ради Дмитро Нагорний. - Водночас, практика довела наявність цілої низки проблем. На жаль, через гонитву за низькими цінами замовники продукції часто втрачають у якості».

Дмитро Нагорний навів приклад закупівлі однією із соціальних установ через систему електронних торгів неякісних продуктів харчування. Цей факт було виявлено під час проведення аудиту установи. І тому, аби унеможливити це, він запропонував рекомендувати комунальним закладам та установам у договорах постачання передбачити право замовника проводити аналіз продуктів харчування у спеціалізованих організаціях. Приміром, комунальному підприємстві Сумської обласної ради «Лабораторія по контролю за якістю харчових продуктів».

Олександр Сітак запропонував примірний типовий договір щодо закупівлі товарів та послуг за бюджетні кошти, що був розроблений не раптово: надходили неодноразові звернення від установ та організацій області.

Присутні поділились власними думками та досвідом. Говорили про основні проблеми, пов’язані із закупівлею товарів та послуг бюджетним коштом, про проблеми закупівлі робіт та послуг через систему електронного майданчика PROZORRO.

Віталій Моїсеєнко наголосив на важливості проблеми в рамках розбудови держави та розвитку нації. Служба, яку він очолює, проаналізувала ситуацію щодо якості продукції, яку поставляють до освітніх закладів області. Також були проведені семінари на яких наголошувалася важливість складання технічних умов під час закупівель продуктів харчування, роздані рекомендації, як мінімізувати ризик в тендерних пропозиціях.

Робоча група допрацює всі рекомендації наради та доведе їх до відома всіх комунальних закладів області.

Електронні петиції

Документи облради

youtube twitter facebook google plus