Керівництво та депутати обласної ради долучилися до заходів, присвячених річниці Чорнобильської катастрофи

Аварія, що сталася на Чорнобильській атомній станції в квітні 1986 року, залишається найдраматичнішою та найважчою за своїми наслідками катастрофою в сучасній історії. Вона і зараз впливає на життя мільйонів людей.

Масштаби катастрофи могли бути незрівнянно більшими, якби не мужність і самопожертва сотень тисяч учасників ліквідації наслідків аварії - наших співвітчизників і земляків. Ризикуючи своїм життям та здоров’ям, вони виконали свій обов’язок і захистили людство від згубного впливу і подальшого розповсюдження радіації.

26 квітня біля монументу ліквідаторам аварії на ЧАЕС у Сумах відбувся мітинг. На ньому були присутні керівництво області та міста, депутати обласної та міської рад, керівники установ та організацій, громадськість, ліквідатори аварії та їх сім’ї.

Перший заступник голови обласної ради Анатолій Річкаль, звертаючись до присутніх, сказав: «Ми пам’ятаємо і розуміємо результати Чорнобильської трагедії і саме тому обласна влада не стоїть осторонь проблем ліквідаторів аварії. У рамках програми «Пільги на медичне обслуговування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» минулого року з обласного бюджету було виділено 2 млн. грн. Така ж сума запланована і цьогоріч. Виділяються кошти на поліпшення харчування та придбання медобладнання в обласний спеціалізований диспансер радіаційного захисту населення. Хочу запевнити, що обласна влада і надалі буде докладати всіх зусиль задля поліпшення соціального захисту чорнобильців».

Від імені депутатів обласної ради Анатолій Якович подякував тим, хто ліквідовував наслідки аварії і тим, хто будував об'єкт «Укриття», побажав усім здоров’я, міцності духу, сімейного благополуччя, оптимізму та впевненості у завтрашньому дні, спокою та злагоди.

Далі духовенство Воскресенського собору відслужило панахиду за загиблими, всі присутні вшанували їх хвилиною мовчання, та поклали квіти до монументу ліквідаторам аварії на ЧАЕС.

Анатолій Річкаль поспілкувався з присутніми, обговорив питання, які турбують чорнобильців.

Заходи до 31-ї річниці Чорнобильської катастрофи продовжилися в обласній філармонії, де відбувся концерт-реквієм.

Напередодні ж трагічної дати в зоні відчуження побувала голова фракції Радикальної партії Олега Ляшка у Сумській обласній раді Наталія Калініченко. Вона ознайомилася з одним із найсекретніших в СРСР об'єктом «Чорнобиль-2», пройшлася покинутими селом Залісся та містом енергетиків Прип'ять, побувала біля нового конфайнменту над «Саркофагом».

Наталія Калініченко переконана, що ліквідаторам аварії потрібна наша увага: «Найменше, що ми можемо зробити для цих людей, - забезпечити виконання програм щодо забезпечення соціальних гарантій для ліквідаторів аварії на ЧАЕС».

Електронні петиції

Документи облради

youtube twitter facebook google plus