На Ямпільщині буде створено опорну школу

Депутати першої, і поки що єдиної громади на Ямпільщині, прийняли рішення створити опорний заклад - Дружбівський навчально-виховний комплекс загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад на базі школи №1.

Таким чином, громада має відтепер у структурі освіти одну опорну школу і дві філії: Дружбівську 1-2 ступенів та Чуйківську 1 ступеня.

Зрозуміло, що будь-які зміни люди сприймають з острахом, тому звернулися за роз’ясненнями до депутата обласної ради, який закріплений за Ямпільським районом – Костянтина Товстухи.

Тож 25 квітня він уже був з робочим візитом у школі і запросив з собою  Дружбівського міського голову Євгена Харитонова та сільського старосту Олега Чернова.

До школярів Костянтин Товстуха, як правило, завжди приїздить з подарунками. І цього разу попросив педагогів передати школярам і вихованцям садочка солодощі.

А за приємним вступом до зустрічі, настав час відвертих запитань і не менш відвертих відповідей.

У навчальному закладі, говорили виступаючі, навчається зараз 25 учнів і виховується 22 дитини дошкільного віку. З ними постійно працюють 9 вчителів та 2 вихователя. Не враховуючи технічних працівників.

«Це люди села, які мають постійну роботу, - говорить директор школи Лариса Євдокименко, - і годують сім’ї. Ніяк не можна залишити їх без заробітку на життя».

Костянтин Олександрович заспокоїв присутніх, і сказав, що, створюючи опорну школу в Дружбі, депутати передбачили вирішення цієї проблеми. Хтось з сільських вчителів піде на заслужений відпочинок і його місце займуть молодші колеги. Підвезення дітей до Дружби буде організоване стовідсотково, шкільний автобус курсуватиме регулярно, і дехто з молодих вчителів матиме можливість працювати у місті.

Дружбівський міський голова Євген Харитонов зазначив, що у сільській школі є класи, де навчається 2-3 учня. Нема 6-7-9 класу. Якість навчання у опорній школі безсумнівно буде вищою. І не тільки тому, що технічна оснащеність (комп’ютеризація, тощо) у опорній школі значно краща, сам процес навчання підтягується в Дружбі до вищих стандартів, яких вимагає сучасне життя. І все це піде тільки на користь сільським дітям.

«Зрозуміло, - сказав на прощання вчителям Костянтин Товстуха, - сільські школи – осередок всього активного життя на селі, його майбутнє. Треба всіма силами боротися за їх збереження і за підтримку сільського вчителя. Що ми й робитимемо спільними зусиллями».

 

Також читайте:

Останнє оновлення на Середа, 26 квітня 2017, 14:10

Електронні петиції

Документи облради

youtube twitter facebook google plus