Новостворені громади повинні бути перш за все самодостатніми

Про це говорили під час зустрічі голова Сумської обласної ради Володимир Токар та голова Сумської районної державної адміністрації Геннадій Дорошенко.

Ураховуючи те, що Сумський район займає позицію лідера у створенні ОТГ, Володимир Токар звернув увагу, що громади повинні об’єднуватися не тільки керуючись принципом добровільності, а, в першу чергу, враховувати фактор самодостатності в фінансуванні. Адже велика кількість дрібних громад дасть зворотній ефект, і вже найближчім часом багато з них можуть стати неспроможними до існування, не говорячи вже про розвиток їх територій.

«Реформа органів місцевого самоврядування передбачає укрупнення територіальних громад. Це здійснюється через те, що надмірна частина ресурсів у малих громадах і далі витрачатиметься на утримання управлінського апарату, а для реалізації серйозних проектів місцевого розвитку коштів не вистачатиме. И навіть наділення додатковими ресурсами переважної більшості наявних дрібних територіальних громад, їхньої спроможності не забезпечить», - висловив своє бачення Володимир Токар.

Очільник Сумського району Геннадій Дорошенко зазначив, що повністю розділяє позицію голови облради та підкреслив, що одна велика Сумська громада була б самодостатнішою за безліч маленьких:

«Ще на початку впровадження реформи децентралізації, маючи підтримку більшості голів сільрад та громадськості, була гарна можливість створити одну потужну громаду - Сумську. І це відкрило б безліч можливостей залучення величезних коштів із Кабінету Міністрів та іноземних інвестицій для розвитку територій, - підкреслив Геннадій Дорошенко, - А ті сільські ради, котрі не захотіли об’єднуватись в одну ОТГ, залишилися б самі по собі. Наразі, процес децентралізації в Сумському районі практично на фінішній прямій. Ми маємо багато громад, але із-за фінансової неспроможності від них мало користі для людей, Жалкую, що на початку процесу реформи не наполягав на рішенні об’єднання в одну громаду, тепер ми отримали кучу дрібних і бідних громад».

Також читайте:

Увага!

17 серпня о 10.00 (каб.29) відбудеться засідання постійної комісії з питань бюджету, соціально-економічного розвитку, інвестиційної політики, міжнародного та міжрегіонального співробітництва.

Електронні петиції

Документи облради

youtube twitter facebook google plus