Володимир Токар: «Реформа децентралізації повинна пройти безболісно для жителів Сумщини»

«2017 рік буде переломним для Сумської області в темпі створення ОТГ. Ми, як головний орган місцевого самоврядування Сумщини, мусимо допомогти громадам у цьому питанні і, перш за все, – дбати про людей. Реформа повинна пройти для жителів області безболісно, аби вони не втратили того, що мають». Про це заявив голова обласної ради Володимир Токар під час Регіонального форуму децентралізації «Дорожня карта» у рамках реалізації програми U-LEAD з Європою «Програма для України», який відбувся сьогодні в Сумах.

Під час заходу присутні, а це гості з Києва, Харкова, Полтави, керівництво Сумщини, голови районних рад та адміністрацій, сільські голови, громадськість, обговорювали питання децентралізація в Україні. Зокрема, як об’єднуватимуться райони, що потрібно зробити, аби створити повноцінний та якісний Перспективний план створення спроможних громад, функції госпітальних округів та роль обласної ради у цьому процесі.

До минулого року на Сумщині процес децентралізації йшов з великими потугами. Була створена лише Березівська ОТГ. Уже в 2016 році наша область значно підтягнулася і на сьогодні створено 22 територіальні громади, на території яких живе 157 тисяч жителів. Ще близько 10 об’єднаних громад планується утворити до кінця року. А загалом, згідно з перспективним планом, на території Сумщини передбачено створити 59 ОТГ. Тим більше закон нині скорегований і об’єднання громад упростилося.

Утім, як і в будь-якій реформі, є камені спотикання. У даному випадку це і опорні школи, і первинна медицина, і передача майна громадам, і фактичне усунення з процесу реформи децентралізації міст обласного значення, і, що найголовніше, – кадровий потенціал.

Що ж до фінансів, тут також є питання. Субвенція на інфраструктурну підтримку громад упала вдвічі, тоді як сама кількість громад зросла. Державний фонд регіонального розвитку зменшився із 3,5 млрд. грн. до 1 млрд. Тому всі погодилися, що над цими проблемами треба ще багато працювати.

Експерт з питань реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади Юрій Ганущак наголосив, що йому приємно знову приїхати на Сумщину, бо тут відчутні зміни й очевидні результати роботи.

Він наголосив на схваленні обласними радами дійсно продуманих Перспективних планів, які охоплюють територію всієї області, а не окремих її клаптиків. Зупинився на питанні реформування районів і зазначив, що головна ідея децентралізації полягає у можливості рухатися вперед, виправляючи помилки. Тим більше, що наразі почалася величезна конкуренція на рівні громад, тому наразі потрібні якісні і позитивні приклади децентралізації.

«До осені потрібно перейти критичну межу - більше половини сільського населення та площі, які будуть охоплені спроможними об’єднаними територіальними громадами. Далі можна буде говорити про незворотність реформи адміністративно територіального устрою. І приділити увагу іншим аспектам реформи децентралізації влади», - резюмував київський експерт.

Останнє оновлення на П'ятниця, 21 квітня 2017, 16:09

Підготовка до чергової сесії обласної ради

Оголошення

22 червня 2018 року об 11.00 у Кролевецькому районі відбудеться виїзне засідання постійної комісії Сумської обласної ради сьомого скликання з питань розвитку сільських територій, соціального захисту населення, переміщених осіб, учасників АТО та членів їх сімей, охорони здоров’я, материнства та дитинства з порядком денним:

1. Про забезпечення твердим паливом та відшкодування витрат за пільговий проїзд учасників антитерористичної операції.
2. Про стан реформування галузі охорони здоров’я в Кролевецькому районі.

Електронні петиції

Документи облради

youtube twitter facebook google plus