Ukrainian English Polish


Оплата праці педагогів – на контролі в обласного керівництва

В обласній раді розглядали питання регулювання оплати праці педагогів. Ця проблема у депутатському корпусі порушується не вперше. У лютому до вищого керівництва держави було направлено Звернення, в якому йшлося про урегулювання на загальнодержавному рівні питання розмірів посадових окладів педагогів, джерел фінансування, тарифікаційних розрядів.

Утім, ситуація з місця не зрушила, тож заступник голови обласної ради Тетяна Головко, перший заступник голови ОДА Олександр Марченко, начальник Департаменту фінансів Олена Батраченко, в. о. начальника управління освіти та науки Олена Попова та інші радилися, як її виправити.

Із 1 січня 2017 року змінився порядок нарахування заробітної плати педагогів. Однак таке підвищення поширюється на посадові оклади педпрацівників у тих навчальних закладах, що фінансуються за рахунок освітньої субвенції з державного бюджету.

А ось для педагогічних працівників інших установ освіти – тих, які фінансуються за рахунок державного та місцевих бюджетів, – розміри заробітної плати підвищаться лише з 1 вересня 2017 року. Тож питання підвищення тарифних розрядів педагогічних працівників закладів та установ освіти, що утримуються коштом місцевих бюджетів лягло тягарем на обласну казну.

За словами першого заступника голови ОДА Олександра Марченка, не всі райони і міста області виділили кошти на вирішення цієї проблеми. Загалом же, з урахуванням підвищення тарифного розряду педагогів, із вересня і до кінця року для 22 ПТУ та 6 комунальних закладів педагогічної направленості, які утримуються з обласного бюджету, необхідна додаткова сума у розмірі 8 млн. грн.

Тетяна Головко зазначила, що для обласного бюджету ця сума є не підйомною і ситуацію не врятує навіть його перевиконання.

Присутні вирішили розглянути динаміку обласного бюджету за чотири місяці і після травневих свят прийняти остаточне рішення, яким чином виходити із ситуації, що склалася. Окрім того надійшла пропозиція ще раз звернутися до столиці за додатковою освітньою субвенцією. Із цього приводу буде підготовлене рішення обласної ради.

Електронні петиції

Документи облради

youtube twitter facebook google plus