На Сумщині підписано Регіональну угоду, яка передбачає нову якість трудових відносин

12 квітня відбулося урочисте підписання Регіональної угоди між органами влади Сумської області: ОДА та обласна рада, Спільним представницьким органом профспілок Сумської області та Спільним представницьким органом роботодавців Сумської області на 2017-2018 роки.

«Сьогодні відбувається знакова подія – підписання Регіональної угоди на новий термін. Під час перемовин сторони соціального діалогу дійшли до згоди в питаннях підвищення конкурентоздатності національного виробника та забезпечення зростання зайнятості, в оплаті, умовах та охороні праці, соціальному захисті працюючих. Окремі положення Угоди стосуються гуманітарних питань, молодіжної політики, задоволення духовних потреб населення», – зазначив очільник області Микола Клочко у своєму вступному слові.

Голова обласної ради Володимир Токар додав, що тісна співпраця між органами влади, профспілками та роботодавцями існує на Сумщині понад 20 років. Утім, нинішня ситуація в країні внесла свої корективи. «Зараз триває не просто війна, а й війна економічна. Усі підприємства Сумщини мали зв’язки з Росією, які наразі розірвані. І тепер вони шукають нові ринки збуту, а це дуже непросто. Тому ми повинні розуміти значимість уже існуючих робочих місць і маємо зробити все для того, аби допомагати малому бізнесу, берегти ті підприємства, які є в області. Бо це не лише зарплата жителям Сумщини, а й наповнення обласного бюджету», - наголосив Володимир Токар. Він додав, що депутатський корпус готовий до співпраці з роботодавцями.

Присутні зійшлися на думці, що підписання нової Регіональної угоди – це крок у розбудові нових відносин на Сумщині. Адже реалізація положень документу відбуватиметься в нових умовах, коли органи місцевого самоврядування внаслідок децентралізації влади стануть основою адміністративного устрою в державі.

«Розвиток держави в цілому та регіону зокрема залежить від позиції бізнесу на рівні із позицією влади та профспілок. Саме тому наша спільна з вами мета – забезпечити сталий економічний розвиток Сумщини та підвищити життєвий рівень її населення. Усе це вимагає консолідованих дій усіх учасників, підвищення ефективності соціального діалогу між профспілками, роботодавцями та владою на всіх рівнях», – наголосив Микола Клочко, запрошуючи учасників до підписання нової Регіональної угоди.

Свої підписи під документом урочисто поставили: від органів влади – голова Сумської обласної державної адміністрації Микола Клочко та голова Сумської обласної ради Володимир Токар, від профспілок – голова Сумської обласної ради профспілок Тетяна Євдокимова, від роботодавців – голова Спільного представницького органу роботодавців області Євген Лапін.

Соціальні партнери одностайно висловили свої сподівання на те, що нова Регіональна угода сприятиме поглибленню соціального діалогу в області на всіх рівнях та забезпечить нову якість трудових відносин, і, як наслідок, зробить якісним життя усіх мешканців Сумщини.

Під час заходу Тетяна Євдокімова вручила Почесний знак «За соціальне партнерство» начальнику управління охорони здоров’я ОДА Сергію Бутенку.

Електронні петиції

Документи облради

youtube twitter facebook google plus