Анатолій Річкаль долучився до заходів у День визволення в’язнів фашистських концтаборів

Сьогодні, 11 квітня, світ відзначає День визволення в’язнів фашистських концтаборів. З цієї нагоди в обласному центрі відбувся мітинг-реквієм пам’яті тих, хто став жертвою фашистського режиму. У заході взяли участь перший заступник голови обласної ради Анатолій Річкаль, керівник апарату ОДА Дмитро Живицький, очільники міста, громадськість, школярі.

Керівники області та міста поклали квіти біля пам’ятного знаку жертвам нацистських концтаборів, установлений поблизу школи № 8, до пам’ятного знаку жертвам нацизму, що на перехресті вул. Супруна та вул. Горького. А біля пам’ятника в’язням концтаборів, що по вул. Г. Кондратьєва, відбувся молебень.

Пам’ять загиблих вшанували хвилиною мовчання.

Звертаючись до присутніх, Анатолій Річкаль зазначив, що ми повинні пам’ятати уроки страшної війни, берегти пам’ять про тисячі знівечених доль, про ціну життя.

«Сьогодні ми знаходимося на місці колишнього концтабору і вшановуємо пам’ять тих, хто загинув, хто зумів вистояти, витримавши найстрашніші випробування, і хто допомагав полоненим. Майже 20 мільйонів громадян побували в фашистських концтаборах із 30 країн світу. Із Радянського Союзу – 5 мільйонів. Кожен п’ятий полонений був неповнолітнім. Історія, на жаль, повторюється. Нині ми, як ніколи, відчуваємо, що країні потрібен мир і злагода. Сьогодні на сході країни у полон потрапляють наші хлопці. Ми розуміємо, як тяжко їм, а особливо їхнім рідним, які чекають військових додому живими і неушкодженими. Я сподіваюся, що так і буде! Усім жителям області бажаю згуртуватися і зрозуміти, що ми – єдиний народ, єдина нація, яка повинна жити в мирі й будувати свою країну», - наголосив перший заступник голови обласної ради.

Для довідки: У період окупації у Сумах були створені німецькі концтабори: Дулаг та Шталаг. Військовополонених утримували у приміщенні школи № 5 (де тепер розташована ЗОШ № 8) та гуртожитку Павлівського цукрово-рафінадного заводу. За час існування таборів у нелюдських умовах – від голоду, хвороб, знущань і масових розстрілів – загинули сотні в’язнів. Усього за період окупації у Сумах було знищено близько 5 тис. осіб, з них 3,5 тис. – військовополонених.

 

Електронні петиції

Документи облради

youtube twitter facebook google plus