На Сумщині відбувся змістовний діалог «ЗміниТИ: взаємодія заради змін»

Сумська область стала одинадцятим регіоном, де у рамках проекту «ЗміниТИ: взаємодія заради змін» відбулось публічне обговорення перебігу затребуваних реформ і демократичних змін на місцевому та державному рівні.

Разом з представниками місцевої влади, об’єднаних територіальних громад, медичними працівниками, громадськими активістами й журналістами гості області обговорили ряд проблемних питань та перспектив реалізації реформ у різних сферах життя.

Вітаючи організаторів заходу та громадськість, перший заступник голови обласної ради Анатолій Річкаль наголосив на важливості реформ і змін, які сьогодні потребує країна. «Ми, як орган місцевого самоврядування, постійно маємо змогу спілкуватися з мешканцями міст і сіл. Тож відчуваємо, що нині треба піднімати політичну освіченість громадян, мотивувати їх на участь у волевиявленні. Саме від громадян ми чуємо всі про важливі питання, що гостро нині постають в українській медицині, у податковому законодавстві, освіті, у ході децентралізації», - акцентував увагу Анатолій Якович.

Він висловив удячність експертам, які організували цей тур, аби почути регіони, систематизувати різні думки і виробити концепцію своєрідного «народного» бачення перевтілень у важливих галузях життєдіяльності. Посадовець висловив сподівання, що всі ці напрацювання стануть основою для позитивних демократичних змін на законодавчому рівні.

«Ми вирушили у всеукраїнський тур, аби зібрати думки найактивніших представників спільноти для розробки системних змін. Ми перетворимо беззмістовну критику на зрозумілі позиції та мобілізуємо підтримку громадян, щоб реформи у країні запрацювали по-справжньому», – підкреслив голова і співзасновник Центру UA, екс-віце-прем’єр-міністр із питань європейської інтеграції Олег Рибачук та пояснив, що зміни у країні можливі тільки тоді, коли люди зрозуміють свою роль у розвитку держави та відповідальність за її майбутнє.

Як приклад, більш детально присутні розглянули хід медичної реформи та механізм її впровадження.

Експерт з медичної реформи Реанімаційного Пакету Реформ Олександр Ябчанка розповів про мету, шляхи взаємодії та перебіг реформування сфери охорони здоров’я в Україні та запевнив присутніх, що результати обговорень будуть занотовані та передані до Міністерства охорони здоров’я для подальшого опрацювання.

Лідер напрямку «Рівний доступ до політики» Центру UA Інна Борзило провела паралельні публічні консультації щодо рівного доступу до політики, під час яких обговорила з присутніми проблеми чинної виборчої системи на місцевих та парламентських виборах, погіршення якості змін виборчого законодавства, механізми контролю за фінансуванням політичних партій, блок доступу до політики для малих партій високим виборчим бар’єром та багато інших.

На Сумщині окрім обласного центру такі ж заходи з обговорення реформ і демократичних змін у країні відбудуться у містах Охтирка та Конотоп.

Електронні петиції

Документи облради

youtube twitter facebook google plus