Перевізники відмовляються їздити розбитими дорогами. Керівники сіл просять допомоги у депутатів

«Про жахливий стан доріг уже ходять легенди. Багаторічне недофінансування галузі, неефективне використання коштів призвели до того, що маємо. Але найголовніша сьогодні проблема – у великовантажних автомобілях, які вщент добивають існуюче покриття, непристосоване до таких великих навантажень». Про це наголосив голова обласної ради Володимир Токар під час робочої наради стосовно стану обласних доріг, зокрема в Ямпільському районі. Він зазначив, що це серйозна проблема і влада обов’язково повинна допомагати мешканцям області.

Участь у заході взяли ініціатор наради, депутат від Ямпільського району Костянтин Товстуха, до якого звернулися жителі сіл, перший заступник голови обласної ради Анатолій Річкаль, керівник «Сумиоблавтодору», депутат обласної ради Іван Романюк, голова Ямпільської райради Ольга Губар, керівники профільних управлінь та представники органів місцевого самоврядування.

Сільські голови сіл Княжичі та Микитівка приїхали до голови ради з проханням допомоги. Вони говорили про те, що з їхніх населених пунктів уже чотири місяці не їздить автобус до районного центру. А це 25 км шляху і півтори тисячі жителів. Причина – вщент розбиті дороги і в ці села не може доїхати ані швидка допомога у встановлений час, ані пожежні машини. Звичайний же транспорт ці 25 км долає за півтори години, а то й більше. Перевізник згоден відновити маршрут лише за умови ремонту дороги.

Сільський голова Княжичів Сергій Кузьменко готовий у рамках співфінансування виділити з бюджету сільської ради 130 тисяч грн. Ще 60 тисяч - з бюджету свого села очільниця Микитівки Олена Ігнатченко.

Іван Романюк пообіцяв, що вже наступного тижня до Ямпільського району виїдуть технічні працівники, де на місці ознайомляться зі станом доріг. Потім буде прораховано, скільки коштів потребуватиме ремонт. Пообіцяв до середини квітня доповісти голові про ситуацію.

Присутні зійшлися на думці, що треба не лише ремонтувати дороги, а й, перш за все, наводити лад у цьому питанні на законодавчому рівні. Оскільки автомобілі сільгосппідприємств, яких щороку стає все більше, дуже перевантажені, то дороги, не витримуючи, просто розсипаються. Перевізники ж знаходять інші шляхи і добивають усі існуючі навколо.

Володимир Токар у ході розмови акцентував увагу, що розбиті дороги – біда не лише Сумщини, а й усієї України. Тож запропонував підготувати депутатське звернення до вищого керівництва країни та спільно з іншими обласними радами направити його до Києва. «Доки не приймуть жорсткий закон і не будуть уведені великі штрафні санкції за перевантаження автомобілів, які йдуть цілими колонами, ми знищимо всі дороги. На сьогодні штрафи для великих агрохолдингів мізерні, а збитки державі завдаються мільярдні».

Останнє оновлення на П'ятниця, 07 квітня 2017, 14:47

Електронні петиції

Документи облради

youtube twitter facebook google plus