Володимир Токар відвідав з робочою поїздкою відоме агропідприємство «Псел»

«Я вкотре переконався, що багатство України – це наші люди. Ті, які працюють, піднімають країну і дбають про соціальний стан територій». Про це заявив голова обласної ради Володимир Токар під час робочої поїздки до агрофірми «Псел», що в Краснопільському районі.

Це сільгосппідприємство з року в рік досягає високої рентабельності господарювання і входить до п’ятірки кращих агропромислових господарств області. Очолює багатогалузеве підприємство відомий далеко за межами Сумщини керівник – заслужений працівник сільського господарства України Микола Калініченко.

Спільно з депутатами обласної ради Миколою Березіним, Юрієм Яремчуком та Олександром Стрельченком спікер обласного парламенту ознайомився з ефективністю використання земельних ресурсів, роботою агрофірми.

Агропідприємство «Псел» орендує землі на території чотирьох сільських рад, до яких входять Миропілля, Великі Рибиці, Запсілля. Тут вирощують зернові та технічні культури, на промисловій основі займаються розведенням риби, є свої пекарня, в якій кожні три місяці поновлюється асортимент, олійниця, підприємство з виготовлення пілетів, а також у господарстві займаються молочним та м’ясним тваринництвом. Це єдине в області господарство, що спромоглося побудувати власний сучасний потужний зерновий елеватор. На підприємстві, де працює 300 людей, повний замкнутий цикл виробництва.

Особливу увагу агропідприємство приділяє поліпшенню соціально-побутових умов працівників та жителів сіл, на території яких розміщено фермерське господарство.

За кошти підприємства відновлюються дороги (щорічно вкладається в ремонт і підтримку 1,5-2 млн грн.), будуються магазини, ФАПи, дитячі та спортивні майданчики. При чому такі, яким може позаздрити будь-який обласний центр – 26 надсучасних спортивних снарядів. Удосконалюється й робота закладів сфери побутового обслуговування. Працівники підприємства висаджують парки, в яких щоліта цвітуть сто кущів троянд. До 200-річчя Тараса Шевченка було висаджено 200 ялинок. Під постійною опікою підприємства перебувають місцева школа та дитячий садочок.

Про керівника господарства Миколу Калініченка селяни говорять, що такого хазяїна ще пошукати! «Він ставить собі за мету, аби люди в селі жили краще ніж у місті. Він вкладає в те, що робить, увесь свій розум, знання і душу. А ще вдячний тим людям, які передали підприємству паї в користування, тож вважає, що має обов’язково чимось віддячити. А що є кращим, ніж розвинена соціальна сфера?!», - розповідають жителі Миропілля.

Інші додають: «Наш керівник господарства дбає про працівників, цінує хороші кадри, людей працьовитих. За орендну паїв розраховується вчасно, плата – одна з найвищих у районі. Крім того, Микола Петрович допомагає бійцям АТО та піклується про соціальну сферу на селі».

Володимир Токар, оглянувши підприємство, наголосив, що на такі підприємства повинні рівнятися всі інші, а влада має допомагати успішним господарникам. «У непростий для нашої країни час такі господарства, як агропідприємство «Псел», що забезпечують виробництво, створюють нові робочі місця, беруть безпосередню участь у житті цілих територій та дбають про соціальну сферу, потребують всебічної підтримки. Досвід саме таких господарств всі мають брати за основу. Більш того, це підприємство працює на теренах області і кошти платить в обласний бюджет».

Депутат обласної ради, голова Краснопільської РДА Юрій Яремчук зазначив, що сьогодні, як ніколи, необхідно поліпшувати життя саме селян: це і водо-, та газопостачання, матеріальна допомога, інші позитивні аспекти. «Це – завдання № 1 для керівника будь-якого господарства. Адже якщо пайовики розбіжаться, не стане підприємства, і ніякі договори не врятують».

З ним погодився голова бюджетної комісії обласної ради Микола Березін: «Такі агропідприємства є прикладом для інших. Розвиватиметься село – міцнітиме країна. Ми маємо зробити наш край таким, щоб ним пишався кожен його мешканець. Тоді нас поважатимуть у всьому світі».

Заступник директора з питань будівництва агрофірми "Псел" Микола Бірченко секретом успіху називає плідну працю та відповідальність перед собою і людьми. Поділився і планами на три роки. «Цьогоріч ми поставили собі за мету переоснастити машинно-тракторний парк, провести навчання механізаторів. Бо працювати на сучасній техніці – одне задоволення. У наступному році плануємо переоснастити переробні підприємства. Також серед намірів – вивести на високий рівень тваринництво. Будуватимемо льодовий майданчик, поле для міні-футболу. Також незабаром розпочнемо очистку ставків. Трохи згодом хочемо встановити пам’ятник Тарасу Шевченку, відродити Миропільський ярмарок. Є плани й на більш довгострокову перспективу, аби лишень вистачило здоров’я». 

Останнє оновлення на Середа, 05 квітня 2017, 15:27

Електронні петиції

Документи облради

youtube twitter facebook google plus