Депутати Сумської облради одностайно прийняли звернення до керівників країни, де підтримали рішення РНБО

15 березня не відбулося пленарне засідання 12 сесії Сумської обласної ради через відсутність кворуму. Тому голова обласної ради Володимир Токар своїм розпорядженням змінив дату проведення пленарного засідання дванадцятої сесії обласної ради сьомого скликання. З другої спроби уже 16 березня депутати зібралися, аби обговорити події, які відбулися 13 березня 2017 року при силовому затриманні учасників блокади торгівлі з тимчасово окупованими територіями. та прийняти відповідне звернення.

На цей раз у залі зареєструвалося 48 депутатів облради з 64 обраних. Було запропоновано для обговорення погоджений з депутатськими фракціями та різними громадськими організаціями текст звернень до Президента України, Прем’єр-міністра України та Верховної Ради України щодо протидії гібридним загрозам національній безпеці України у зв’язку з агресією Російської Федерації та підтримки рішення РНБО від 15.03.2017 року.

У документі, одностайно прийнятому після бурхливого обговорення, йдеться про рішучу підтримку рішення, ухваленого 15 березня цього року Радою національної безпеки і оборони України щодо протидії гібридним загрозам національній безпеці України: «Ми, депутати обласної ради, вимагаємо від усіх органів влади, місцевого самоврядування, від усіх політичних сил і громадськості взяти участь і забезпечити виконання рішень РНБО щодо:

забезпечення звільнення військовополонених, припинення переміщення товарів через лінію зіткнення; забезпечення безпечного і надійного функціонування паливно-енергетичного і металургійного комплексу України; нейтралізації будь-яких можливих провокацій, тим більше збройних; притягнення провокаторів до суворої відповідальності незалежно від їхніх посад і статусів; забезпечення рішень відповідних органів стосовно діяльності підприємств і установ, зокрема банківських, з російським капіталом»

Депутати обласної ради засудили застосування сили та провокації з будь-якої сторони, тому вимагають провести неупереджене та прозоре розслідування конфлікту, що відбувся 13.03.2017 у Кривому Торці.

Обласні депутати закликали активістів-учасників блокади приєднатися до дій, організованих українською владою, для забезпечення рішення Ради національної безпеки і оборони.

Перед початком пленарного засідання очільник обласного парламенту привітав з днем народження свого колегу – депутата обласної ради Юрія Христія.

Електронні петиції

Документи облради

youtube twitter facebook google plus