Керівники області зустрічалися з військовими пенсіонерами, які вимагають перерахунку пенсій

У заході взяли участь керівництво облдержадміністрації та обласної ради, Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області, народні депутати України Ігор Молоток та Олександр Сугоняко, депутати обласної ради, представники громадських організацій військових пенсіонерів, трудових колективів сумських підприємств, громадськість.

Головною вимогою присутніх пенсіонерів було здійснення перерахунку пенсій силових структур і ветеранів праці, проведення осучаснення пенсій, які будуть не нижче прожиткового мінімуму.

На Сумщині це питання порушується не вперше. Воно неодноразово розглядалося на профільній депутатській комісії облради. Окрім цього була створена під орудою депутата обласної ради Магомеда Галаєва робоча група, яка протягом тривалого часу вивчає цю проблему. На останній сесії обласні парламентарі підтримали Звернення до Кабінету Міністрів щодо законодавчого врегулювання питань пенсійного забезпечення військовослужбовців. У документі зокрема йдеться про перерахунок пенсій та збільшення розміру грошового забезпечення цій категорії населення згідно з законодавством України. Однак на сьогодні результату це не дало.

Керівництво області не усувається від вирішення проблеми, втім не має законодавчих підстав задля її врегулювання. Саме тому на захід запросили нардепів від Сумщини.

Під час дискусії всі представники ветеранських організацій мали змогу висловитися, донести свої проблеми і бачення їх вирішення. Присутні звернулися до народних депутатів і попросили їх участі у законодавчому врегулюванні порушеного питання. Останні погодилися відстоювати інтереси військових пенсіонерів і пообіцяли зі свого боку повну підтримку в стінах Верховної ради.

Нагадаємо, останній раз рішення про перерахунок виплат пенсіонерам приймалося в 2008 році, але з огляду на нинішній рівень інфляції, зростання цін і підвищення мінімальної зарплати, пенсіонери виявилися найбільш вразливими, адже їх доходи залишилися на колишньому рівні.

Електронні петиції

Документи облради

youtube twitter facebook google plus