«Регіональний розвиток: виклики і інструменти для політичних партій»

Саме під такою назвою в обласній раді відбувся «круглий стіл», на якому керівництво ради, ОДА, представники Мінрегіонбуду, Українського інституту міжнародної політики, депутати та громадськість обговорювали реформу децентралізації, нові можливості для регіонального розвитку, участь місцевих політиків і депутатського корпусу в економічному розвитку Сумщини.

Спікерами виступили Сергій Шаршов - директор Департаменту з питань місцевого самоврядування та територіальної організації Мінрегіону України, Ростислав Томенчук та Надія Афанасьєва - Український інститут міжнародної політики.

Відкриваючи захід заступник голови обласної ради Тетяна Головко подякувала гостям із Києва за їхній візит та допомогу. Вона зазначила, що важливим фактором для регіонального розвитку є консолідація спільних зусиль всіх гілок влади та ОТГ. Тому допомога таких поважних інституцій у процесі децентралізації на Сумщині та спільне обговорення проблем із депутатами й місцевими політиками стане в нагоді.

Тетяна Іванівна розповіла про політичні сили, які представлені в області, роботу депутатського корпусу та наголосила на важливості комунікацій з місцевою владою щодо децентралізації. Обговорення типових стереотипів пов’язаних з децентралізацією супроводжувалася інформуванням учасників про Європейський досвід з децентралізації, нові повноваження органів місцевого самоврядування та фінансові інструменти які збільшуватимуть потенціал місцевих громад.

Перший заступник голови ОДА Олександр Марченко розповів про процес децентралізації на Сумщині, пошук нових можливостей для регіонального розвитку шляхом залучення представників різних політичних сил до вирішення цих питань. Він зазначав, що реформи мають бути прискорені, тому що можемо отримати негативну реакцію з боку громад. Населення, за його твердженням, повинно побачити результат реформ у найближчий час, аби віра у них не пропала.

Розмова вийшла цікавою, насиченою і стала прикладом взаємодії влади, політиків громадськості задля розвитку регіонів.

Електронні петиції

Документи облради

youtube twitter facebook google plus