Володимир Токар та Микола Клочко зустрілися з активом обласної спілки ветеранів Афганістану

Сьогодні відбулася робоча зустріч керівників області – Миколи Клочка та Володимира Токаря з активом Сумської обласної спілки ветеранів Афганістану (СОВЕАФ).

Присутні порушували питання щодо збільшення доплат згідно з обласною програмою соціально-економічного розвитку інвалідам І групи та сім’ям загиблих. Наразі ця сума складає одну тисячу гривень. Афганці ж запропонували збільшити її вдвічі. Нині на Сумщині проживає 12 інвалідів війни в Афганістані та 67 родин загиблих.

Голова обласної ради Володимир Токар зазначив, що це питання обов’язково буде розглянуто при внесенні змін до обласного бюджету.

Також афганці порушували питання компенсації за пільговий проїзд у міжміському транспорті. Мова йшла про те, що в Обласній програмі здійснення компенсаційних виплат за пільговий проїзд окремих категорій громадян автомобільним транспортом на автобусних маршрутах загального користування на 2016-2017 роки записані «учасники АТО та інші категорії громадян», тобто учасників афганської війни віднесено до «інших». Члени СОВЕАФ наголошували, що вони зустрічалися з керівниками громадських організацій учасників АТО і озвучували це питання. Разом дійшли спільного рішення, що в програму треба внеси зміни і визначити обидві категорії як «учасники бойових дій».

Керівники області пообіцяли сприяти у з’ясуванні цього питання і написати спільного листа на райради, аби ті при проведенні чергових сесій внесли зміни у свої районні програми. Після чого будуть внесені зміни й до обласного документа.

Серед іншого афганці звернулися до керівництва управління охорони здоров’я ОДА прибрати в обласних лікарнях оголошення, що учасники АТО обслуговуються позачергово, оскільки це не відповідає чинному законодавству. У Законі України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» зокрема вказано, що позачергово можуть обслуговуватися тільки інваліди, а ось учасники бойових дій - першочергово.

Обговорили на робочій нараді й хід закінчення будівництва пам’ятного комплексу загиблим в Афганістані й нагальні питання роботи СОВЕАФ. Керівники області пообіцяли всіляко сприяти їх з’ясуванню.

Електронні петиції

Документи облради

youtube twitter facebook google plus