Європейська модель донорства на Сумщині

22 лютого у Сумах відбулося засідання Ради Асоціації ВГО «Асоціація служби крові України». Організатор заходу – ТОВ «Сумський обласний центр служби крові». Серед поважних гостей - очільник ОДА Микола Клочко та заступник голови Сумської обласної ради Тетяна Головко.

За словами Тетяни Іванівни, Сумський обласний центр служби крові – це унікальне для України підприємство. «Ви всі щодня робите велику добру справу, адже кров потрібна завжди. Завдяки вашій відданості й відповідальності люди знаходять конкретну допомогу, а не рідко – й порятунок життя», - сказала заступник голови Сумської облради, звертаючись до працівників центру.

За декілька останніх років проведено масштабну реконструкцію будівлі Сумського центру, встановлено новітнє обладнання, яке відповідає світовим вимогам в галузі охорони здоров`я. Завдяки усім цим факторам, напрацьована єдина в Україні європейська модель донорства.

Голова Сумської ОДА Микола Клочко висловив слова вдячності усім присутнім і наголосив на необхідності їхньої місії - допомагати людям. Він зауважив, що Сумський обласний центр служби крові сьогодні є ініціатором багатьох цікавих для області проектів, добре відомий тисячам донорів Сумщини і тим, хто потребує невідкладної допомоги для своїх рідних, друзів і знайомих.

До слова, Сумський обласний центр крові забезпечує компонентами донорської крові пацієнтів 33 лікарень області. А це близько 3000 реципієнтів щороку. Спільно з громадськими організаціями та підприємствами створено 5 банків крові. Це дозволяє, у разі потреби, гарантувати отримання крові або її компонентів у будь-який час. Сумський центр проводить цілеспрямовану активну роботу із залучення донорів і популяризації донорського руху на теренах Сумщини. Щомісячно у центрі реєструється близько 500 первинних донорів.

За словами президента ВГО «Асоціація служби крові України» Анатолія Чугрієва, Сумський обласний центр служби крові є першим в Україні, який отримав міжнародний сертифікат якості. Він є прикладом для подібних установ у нашій державі.

Електронні петиції

Документи облради

youtube twitter facebook google plus