Тетяна Головко взяла участь в обговоренні перспектив створення ОТГ на Роменщині

Роменський район чи не єдиний в області, де впровадження децентралізаційної реформи чомусь і досі не зрушило з місця. Про це нещодавно зазначав голова облдержадміністрації Микола Клочко. Нині керівництво області та консультанти з впровадження реформ знову говорили з жителями району про перспективи створення об’єднаних громад.

На зустріч приїхали заступник голови обласної ради Тетяна Головко, перший заступник голови облдержадміністрації Олександр Марченко, директор Департаменту економічного розвитку і торгівлі Олександр Сітак.

Тетяна Головко під час наради з громадою Роменщини роз’яснила присутнім економічні переваги ОТГ та ризики не об’єднання, які існують у зв’язку з великою кількістю дотаційних сільських рад. Вона також нагадала, що згідно з чинним законодавством державну підтримку, освітню та медичну субвенцію отримають тільки громади, об’єднані відповідно до перспективного плану.

«Ті громади, які не об’єдналися, не зможуть повноцінно функціонувати. Можливо, виділятимуться тільки невеликі суми на благоустрій, соціальний захист та матеріальну допомогу, а за власні кошти вони матимуть змогу лише утримувати свій апарат, - звернулася до присутніх заступник голови облради. - На превеликий жаль, деякі сільські ради не роблять жодних кроків до створення об’єднаної громади, а продовжують тягнути час, що призведе до негативних наслідків для їх населення. Тому необхідно зробити все від нас залежне, щоб Роменський район пройшов всі ці зміни з мінімальними фінансовими та територіальними втратами».

Олександр Марченко акцентував увагу, що у сусідніх із Роменським Недригайлівському та Краснопільському районах, де вже створені об’єднані територіальні громади, зокрема триває активна робота над перетворенням опорних шкіл у навчальні заклади європейського рівня.

«За сприяння обласної влади, народних депутатів ці школи отримають на свій розвиток чималі кошти, – зазначив посадовець. – Модернізовані, забезпечені сучасною технікою, з повністю реформованою системою навчання – це будуть справді заклади нового типу, де діти отримуватимуть якісну освіту. Подібні проекти реалізуватимуть і на півночі Сумщини».

Як зауважила координатор Офісу реформ у Сумському регіональному відділенні АМУ Ніна Мельник, об’єднання має бути не заради об’єднання, а заради того, щоб об’єднані територіальні громади могли перебрати на себе повноваження, щоби стати господарями на своїй території. Тому до цього процесу треба підходити виважено, але й швидко.

За результатами громадського обговорення вирішено, що питання ініціювання процесу створення Роменської міської об’єднаної територіальної громади буде внесено на розгляд чергової сесії міськради.

Оголошення

22 червня 2018 року об 11.00 у Кролевецькому районі відбудеться виїзне засідання постійної комісії Сумської обласної ради сьомого скликання з питань розвитку сільських територій, соціального захисту населення, переміщених осіб, учасників АТО та членів їх сімей, охорони здоров’я, материнства та дитинства з порядком денним:

1. Про забезпечення твердим паливом та відшкодування витрат за пільговий проїзд учасників антитерористичної операції.
2. Про стан реформування галузі охорони здоров’я в Кролевецькому районі.

Електронні петиції

Документи облради

youtube twitter facebook google plus