Анатолій Річкаль привітав воїнів-інтернаціоналістів

З кожним роком все далі історія віддаляє нас від вогненних років афганської війни. Але час не підвладний викреслити із історичної сторінки життя нашої країни героїчні подвиги й приклади мужності тих людей, які продемонстрували вірність військовому обов’язку.

Щорічно в Україні 15 лютого відзначається День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Ця дата є дуже хвилюючою та важливою і для інтернаціональних військових, і  для їх родин.

Приємно бачити, що вдячні жителі Сумщини пам’ятають про достойні вчинки тих, хто віддав своє життя, несучи звання «воїн-інтернаціоналіст України». Саме тому цього дня біля меморіалу «Загиблим воїнам-інтернаціоналістам» зібралися не лише керівництво області та міста, а й представники громадськості, духовенство, військові, учасники афганської війни, їх рідні.

Очільники Сумщини подякували усім присутнім на заході військовослужбовцям за відвагу та героїзм, а також хвилиною мовчання згадали усіх, хто не дожив до сьогоднішнього дня. Вони поклали квіти біля меморіалу «Загиблим воїнам-інтернаціоналістам»  та «Скорботного дзвону». Священик УПЦ КП провів панахиду за загиблими.

До урочистостей з вшанування Дня учасників бойових дій на території інших держав приєднався перший заступник голови Сумської обласної ради Анатолій Річкаль. «Ще три роки назад ми вважали війну в Афганістані, яка розтягнулася на довгі майже десять років, – найболючішою раною. На жаль, війна знову торкнулася наших громадян. Не передати словами вдячність за той героїзм та безстрашність, яку своїм життям здобували воїни-інтернаціоналісти, а сьогодні наші військові в зоні конфлікту на Донбасі. Тому влада повинна і буде допомагати учасникам військових конфліктів і сім’ям загиблих. Цього дня, у день 28-ї річниці виведення війсь з Демократичної Республіки Афганістан, я бажаю вам миру, міцного здоров’я, натхнення, здійснення всіх ваших планів і задумів. І ще раз хочу наголосити, що ви – взірець справжнього, дієвого патріотизму для кожної чесної людини і свідомого громадянина», - звернувся Анатолій Якович.

Заходи продовжилися у Сумській обласній філармонії, де Анатолій Річкаль вручив грамоти від Сумської обласної ради за активну державницьку і громадську позицію, особистий внесок у розвиток ветеранського руху та з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав заступнику голови Сумської міської спілки ветеранів Афганістану Олександру Марченку та члену Сумської міської спілки ветеранів Афганістану Олексію Рудакову.

До слова, Обласна спілка ветеранів Афганістану налічує майже чотири тисячі тих, хто пройшов через горнило військових конфліктів. Сумщина – одна з небагатьох областей, яка  виділяє додаткову матеріальну допомогу батькам та вдовам загиблих в Афганістані. Завдяки спільній роботі було відкрито бюсти нашим землякам, афганцям - Героям Радянського Союзу.

Електронні петиції

Документи облради

youtube twitter facebook google plus