Керівництво Сумщини на сторожі здоров`я жителів області

14 лютого у приміщенні обласної клінічної лікарні відбувся «круглий стіл», на якому розглядалися питання доступності медичних послуг жителям Сумщини.

Заступник голови Сумської обласної ради Тетяна Головко, депутат облради Едуард Пінчук, головний лікар обласної клінічної лікарні, депутат облради Володимир Горох, начальник управління охорони здоров`я ОДА Сергій Бутенко та представники громадських організацій обговорили концепцію розвитку обласної лікарні як установи з надання високоспеціалізованої медичної допомоги.

Володимир Горох розповів, що керівництво Сумщини звернулося до Кабінету Міністрів України щодо необхідності будівництва хірургічного корпусу на 350 ліжок по вул. Ковпака, 18. На це необхідно 350 млн. грн. Якщо у рамках співфінансування кошти будуть виділені, у новозбудованому корпусі одночасно розмістилася б 21 операційна, відділення анестезіології з ліжками для інтенсивної терапії й відділенням хронічного гемодіалізу.

За умови реконструкції 5-поверхової будівлі стаціонару Сумського обласного клінічного психоневрологічного диспансеру планується перевести з обласної лікарні 6 відділень терапевтичного профілю на 250 ліжок.

Таким чином утвориться єдине медичне містечко, де сконцентруються обласні лікувально-профілактичні заклади: обласні клінічні лікарні для дорослих та дітей, обласний кардіологічний диспансер, обласний клінічний госпіталь, пансіонат для ветеранів війни та праці, що дасть можливість не гаяти час на обстеження та встановлення діагнозу.

Розуміючи потреби психіатричної служби, яких мають перевести з приміщень по вул. Лучанська (Свердлова), пропонується розмістити хворих у нинішніх корпусах обласної клінічної лікарні. Ще один облаштований операційним блоком корпус може бути переданий онкологічному диспансеру для поліпшення умов лікування хворих з онкологічною патологією.

За словами Тетяни Головко, обласна клінічна лікарня повинна бути із сучасним медичним обладнанням, з прекрасними умовами перебування в ній хворих. «Тут мають бути створені якнайкращі умови для діагностики та лікування. Медики повинні робити все, щоб пацієнти виходили із їхнього закладу з надією на краще. Нині через зношеність корпусів, черги в операційні блоки, перенасиченість палат, відсутність належного обладнання лікарі не мають можливості у повному обсязі виконувати свою роботу. Тож ми, керівництво області, мусимо докладати максимум зусиль, аби медпрацівники допомагали пацієнтам боротися із хворобами. На моє переконання, жителі області заслуговують на значно кращі умови перебування в лікарні», - заявила Тетяна Головко.

Сергій Бутенко наголосив, якщо вдасться побудувати хірургічний корпус і добудувати психоневрологічний диспансер, це поліпшить умови перебування хворих, а для області це буде відчутно. А зекономлені фінансові ресурси можна буде пустити на медикаментозне забезпечення, поліпшення харчування й матеріально-технічних засобів.

Сумська обласна клінічна лікарня нині є головним лікувально-профілактичним закладом для надання високоспеціалізованої медичної допомоги дорослому населенню області, а за деякими напрямками і дитячому. Заклад обслуговує 1 млн. 100 тис. осіб. У корпусах лікарні розгорнуто 645 ліжок, при цьому норматив площі на одне ліжко складає 7-12 метрів, а у закладі фактично від 3,5 до 5 кв. метрів, що призводить до значного скупчення хворих і не дає можливості розмістити необхідні кабінети та допоміжні приміщення, забезпечити належні умови перебування хворих, створення умов для роботи медичного персоналу.

Тож створення єдиного медичного містечка – сьогодні не просто перспектива, а необхідність та виклик часу. 

Останнє оновлення на Середа, 15 лютого 2017, 13:51

18.07.2018 року о 10.00 годині у приміщенні обласної ради (2 поверх, кімната 29) відбудеться засідання постійної комісії обласної ради з питань бюджету, соціально-економічного розвитку, інвестиційної політики, міжнародного та міжрегіонального співробітництва.

Електронні петиції

Документи облради

youtube twitter facebook google plus