Про права людини говорили на круглому столі за участі представників юстиції та облради

10 лютого у Сумах відбувся організований Регіональним центром круглий стіл на тему: «Співпраця системи БПД з правозахисними органами: свіжі ідеї та нові виклики.  Механізми додержання прав людини та рівного доступу громадян до правосуддя» за участі начальника Управління забезпечення доступу до правової допомоги Координаційного центру з надання правової допомоги Олени Сінчук (м. Київ).

Метою  заходу стало обговорення результатів діяльності системи безоплатної правової допомоги в Україні та регіоні за 2016 рік та перспективні напрямки роботи системи  у 2017 році. До участі були запрошені представники нацполіції, прокуратури, суду, адвокатури, місцевого самоврядування, громадських організацій.

На думку директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Сумській області Олени Демченко, місія системи на Сумщині – вдовольнити потреби двох категорій населення: людей, які звертаються до Регіонального центру, місцевих центрів та адвокатської спільноти Сумщини, яка працює з системою БПД. «Наразі наша задача – слідувати пріоритетам розвитку БПД, зокрема, і у бік посилення правової спроможності та правових можливостей територіальних громад, створення ефективної системи управління правовими знаннями, розвиток людського потенціалу, партнерських мереж та децентралізація системи БПД у цивільних та адміністративних справах; пілотування моделі офісів громадського захисту у кримінальних провадженнях», - підкреслила вона.

Відповідно, важливою стає співпраця з місцевими громадами, які є представниками тієї територіальної спільноти, де безпосередньо працює центр безоплатної правової допомоги. За словами директора Регіонального центру, представники громади є свідками (часом учасниками) діяльності місцевих центрів  та їх бюро, тож до них потрібно доносити позитивну інформацію про місцеві центри та бюро. Часто бюро та центри порушують важливі та актуальні для місцевої громади питання й намагаються їх вирішувати засобами інформаційної кампанії, представництва суспільних інтересів тощо. У таких випадках представники місцевої громади активно долучаються до діяльності центрів. На рівні громад існує значний потенціал для нарощування обсягів і підвищення ефективності співпраці НДО та влади. У цьому контексті центри та бюро правової допомоги є унікальними інструментами забезпечення зв’язку «громадянин-влада», оскільки саме тут накопичуються і звідси поширюється досвід грамотної побудови відносин окремих громадян і груп людей з владою.

Налагоджена ефективна правова допомога у місцевій територіальній громаді сприяє реалізації прав її членів і забезпеченню законності та правопорядку.

Учасники круглого столу запропонувати ефективні механізми розв’язання проблеми у відносинах між владою та населенням, такі, як: розширення сфери послуг для жителів територіальних громад; залучення мешканців до громадської роботи; залучення інтелектуальних ресурсів (ідеї, проекти, інновації, розробка нормативно-правових актів); покращення іміджу та підвищення довіри до влади; організація заходів та участь у них; ефективне та швидке поширення інформації; налагодження зворотного зв’язку з мешканцями; формування громадської думки; активізацію громадського сектора; підвищення правової обізнаності жителів та формування громадського суспільства.

Вікторія Патютько, керуючий справами виконавчого апарату Сумської обласної ради, наголосила на можливості допомоги у сфері інформування: «Якщо потрібно, ми можемо підтримати навіть техзасобами. Наша допомога можлива й у форматі прийняття регіональної програми».

Довідково про Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Сумській області:

Адреса: м. Суми, вул. Першотравнева, 29.

Тел. (0542) 603 645, 603 647, 603 649.

Телефон єдиної системи безоплатної правової допомоги: 0 (800) 213 103

Останнє оновлення на П'ятниця, 10 лютого 2017, 21:35

Підготовка до чергової сесії обласної ради

Оголошення

22 червня 2018 року об 11.00 у Кролевецькому районі відбудеться виїзне засідання постійної комісії Сумської обласної ради сьомого скликання з питань розвитку сільських територій, соціального захисту населення, переміщених осіб, учасників АТО та членів їх сімей, охорони здоров’я, материнства та дитинства з порядком денним:

1. Про забезпечення твердим паливом та відшкодування витрат за пільговий проїзд учасників антитерористичної операції.
2. Про стан реформування галузі охорони здоров’я в Кролевецькому районі.

Електронні петиції

Документи облради

youtube twitter facebook google plus