Депутати облради сприятимуть у врегулюванні ситуації з оплатою праці педагогів

8 січня заступник голови Сумської обласної ради Тетяна Головко провела нараду з представниками освітян області. У розмові також узяли участь голова профільної депутатської комісії Микола Березін, директор Департаменту фінансів ОДА Олена Батраченко, працівники виконавчого апарату обласної ради.

Первинні профспілкові організації працівників освіти і науки обласного центру та комунального закладу Сумської обласної ради – обласного центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю звернулися до керівництва облради з приводу реалізації в Сумській області зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 14 грудня 2016 року. Нею передбачено з 1 січня 2017 року підвищення посадових окладів педагогічних працівників навчальних закладів, які фінансуються за рахунок освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам. Однак підвищення посадових окладів для працівників дошкільних відділень НВК, дошкільних та позашкільних навчальних закладів передбачено лише з 1 вересня 2017 року.

Таким чином склалася парадоксальна ситуація з рівнем посадових окладів кваліфікованих працівників, адже їх розміри нижчі від мінімальної заробітної плати. Це вимагає встановлення кожному працівникові доплати до мінімальної заробітної плати, враховуючи у її сумі всі доплати, надбавки, винагороди, які здійснюються відповідно до вимог чинного законодавства. Такий механізм оплати праці педпрацівників нівелює надбавку за вислугу років, престижність педагогічної праці, педагогічні знання тощо.

Як поінформували заступника голови обласної ради відвідувачі, ця ситуація викликає різке невдоволення працівників, створює несприятливу психологічну атмосферу в трудових колективах. Тетяна Головко з розумінням поставилася до прохань педагогів посприяти у розв’язанні питання підвищення тарифних розрядів працівникам дошкільних та позашкільних навчальних закладів.

Після обговорення питання, а висловити свою думку міг кожен, було вирішено терміново підготувати тексти звернень до Кабінету Міністрів України, профільного міністерства з вимогою усунути недосконалі законодавчі акти, а до народних депутатів України від Сумщини, місцевих та обласних рад з проханням посприяти в регулюванні ситуації з оплатою праці педагогів. Напрацьовані матеріали розглянуть відповідні профільні комісії облради з подальшим внесенням проектів рішень на чергову сесію обласної ради.

Наголошуючи на важливості та дочасності розмови, заступник очільника обласного парламенту Тетяна Головко подякувала представникам педагогічної когорти області, профспілковим лідерам за небайдужість до порушеної проблеми й продуктивну співпрацю з органами місцевої влади.

Останнє оновлення на Середа, 08 лютого 2017, 16:04

Підготовка до чергової сесії обласної ради

Оголошення

22 червня 2018 року об 11.00 у Кролевецькому районі відбудеться виїзне засідання постійної комісії Сумської обласної ради сьомого скликання з питань розвитку сільських територій, соціального захисту населення, переміщених осіб, учасників АТО та членів їх сімей, охорони здоров’я, материнства та дитинства з порядком денним:

1. Про забезпечення твердим паливом та відшкодування витрат за пільговий проїзд учасників антитерористичної операції.
2. Про стан реформування галузі охорони здоров’я в Кролевецькому районі.

Електронні петиції

Документи облради

youtube twitter facebook google plus